Domov AKTUÁLNE > Šport

Výsledky III. kola ZFL

V šlágri III. kola ZFL vedúce mužstvo tabuľky Slovenská Volová privítala futbalistov Hankoviec, ktorí sú doposiaľ na 2. mieste

Výsledky III. kola ZFL

HUMENNÉ. Počas uplynulého víkendu sa odohrali všetky zápasy III.kola Zemplínskej futbalovej ligy

BAŠKOVCE – KAMIENKA 1:0 (0:0)

Aj napriek teplému počasiu stretnutie malo výbornú úroveň. Aj keď niekedy to pripadalo, ako keby hrali otcovia so svojimi synmi, pretože domáci mali veľmi mladé mužstvo, kým za hostí hrali starší a skúsenejší hráči. Prvý polčas bol vyrovnaný, akcie sa striedali na obidvoch stranách, ale gól nepadol. V druhom polčase, hneď v jeho úvode domáci hráč Adrián Holp strelil rozhodujúci gól stretnutia. Ďalším zabránil vynikajúci brankár hostí Marek Dirbák. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Ľudovít Jenčura. Po stretnutí vládla dobrá atmosféra a hráči obidvoch mužstiev si pod taktovkou starostu Baškoviec Pavla Tamáša pochutnávali na dobrom guláši a občerstvovali sa dobrým pivom. Zemplínska futbalová liga aj týmto stretnutím potvrdila svoje opodstatnenie a ukázala, že ľudia na obciach si radi pozrú aj dedinský futbal.TOPOĽOVKA - VOĽA 1:7 (0:1)


Stretnutie sa hralo za veľmi horúceho počasia, ktoré negatívne pôsobilo na výkon obidvoch mužstiev. V prvom polčase bola hra vyrovnaná, no hosťom sa predsa len podarilo streliť jeden gól. V druhom polčase hostia boli už lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazili rozdielom dvoch tried. Autorom ich gólov boli Erik Kanči 2, Patrik Tokár 2, František Forint 2 a jeden gól strelil Dominik Tokár. Za domácich skóroval Pavol Štofira. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Michal Žinčák. Po stretnutí nasledovalo pohostenie v miestnom pohostinstve a neviazaná zábava. Starostovia obidvoch obcí Štefan Ladičkovský a Štefan Gajdoš samozrejme fandili svojim mužstvám, ale ohliadnuc od výsledku stretnutia, vyslovili spokojnosť so zápasom i so spoločenským posedením po jeho skončení.

SLOVENSKÁ VOLOVÁ – HANKOVCE 4:1 (1:0)

V šlágri III. kola ZFL vedúce mužstvo tabuľky Slovenská Volová privítala futbalistov Hankoviec, ktorí sú doposiaľ na 2. mieste. Zápas mal pomerne vysokú úroveň, čo bolo aj zásluhou hráčov, ktorí hrajú vyššie futbalové súťaže. Prvý polčas bol vyrovnaný, no domácim hráčom sa zásluhou Petra Kunáša predsa len podarilo streliť vedúci gól. V druhom polčase hráči Slovenskej Volovej boli lepší a strelili ďalšie tri góly. Ich autormi boli: Jakub Valkučák, Tomáš Mišlan a Dávid Valkučák. Za hostí skóroval Ján Bača. Stretnutie pred 60 divákmi rozhodoval Slavomír Šudík. Domáci starosta obce Pavol Šimurda spolu s Radoslavom Mattom pripravili pre obidve mužstvá bohaté občerstvenie – guláš, syr a čapované pivo.

ZDROJ, FOTO : Ivan HOPTA


Verzia pre tlač
10.06.2019Ste spokojný/-á s tohtoročným letným počasím?


  • áno, v lete má byť horúco (12%)
  • nie, takéto extrémy neobľubujem (45%)
  • neviem, je mi to jedno (42%)