Domov AKTUÁLNE > Šport

Zbytočná prehra doma humenskej U15

FK HUMENNÉ - FC KOŠICE 2:3 /1:1/

HUMENNÉ. V prvom kole II. ligy starších žiačok U15 humenské žiačky remízovali so Spišskou Novou Vsou 4:4.

Disciplinárna komisia zrušila výsledok a kontumovala v prospech Humenčaniek. V druhom kole Humenčanky opäť hrali doma na ihrisku Pri mlyne s FC Košice.

Góly: Beslerová, Ufnárová – Šinková, Šalitrošová, Ferencová. Pred 50 divákmi rozhodoval Marián Godžák.

FK HUMENNÉ: Gnipová – Šilárová, Babjaková, Mattová, Beslerová, Sokolovičová, Krišková, Piškaninová, Ufnárová, Sedláčková, Bardžáková, Jakubová, Savarijová, Kontuľová, Bacáková, Fedurcová, Bučeková. Tréner Alexander Bochin, vedúci mužstva Pavol Čečko.

FC KOŠICE: Lašutová – Szoke . Šimková, Šucová, Šalitrošová, Pivarníková, Ferencová, Skoncová, Vávrová, Gamratová, bazjuková, Egryová, Hnizdicová. Tréner Štecák.

Domáce hráčky nastúpili na zápas s odhodlaním, že body ostanú doma. Od začiatku sa útoky striedali na oboch stranách, no prvý gól dala hosťujúca Šimková v deviatej minúte a boli 0:1. Domáce hráčky miestami mali malú preváhu, no gólové šance zahadzovali. V 28. minúte Ufnárová vyrovnáva na 1:1.

Polšas skončil remízou. Do druhého polčasu domáce hráčky chceli čím skôr dať gól. Dobre kombinovali a v 57. minúte Beslerová dáva gól a domáce hráčky vedú 2:1. Domáce hráčky to uspokojilo a Košičanky Ferencovou v 64. minúte vyrovnali. O dve minúty Šalitrošová dáva tretí gól Košičaniek. Humenčanky do konca zápasu už nič nevymysleli a Košičanky vyhrali 2:3. Bola to zbytočná domáca prehra. V treťom kole Humenčanky cestujú do Vranova nad Topľou.

"Moje zverenkyne po letnej prestávke sa akosi nemôžu dostať do tempa. Svoje gólové šance, ale musia premieňať. Uvidíme, ako sa nám bude dariť v ďalších kolách súťaže“, konštatoval Alexander Bochyn, tréner starších žiačok U15.