Domov AKTUÁLNE > Šport

Zlato, striebro aj bronz pre humenských stredoškolákov na M-SR v atletike

Najviac sa darilo Patrikovi Megelovi, ktorý vybojoval v skoku do diaľky zlatú medailu a titul Majstra Slovenska

Zlato, striebro aj bronz pre humenských stredoškolákov na M-SR v atletike
HUMENNÉ. 19.6.2018 sa v Nových Zámkoch konali Stredoškolské majstrovstvá Slovenska v atletike.Humenské stredné školy mali zastúpenie v podobe trojice pretekárov

Patrik Megela – Hotelová Akadémia – Skok do diaľky, Beh na 200 m
Tamara Ivančová – Gymnázium sv. Jána Zlatoústeho Humenné – Beh na 800 m
Diana Žinčáková – Obchodná Akadémia – Beh na 400 m

Najviac sa darilo Patrikovi Megelovi, ktorý vybojoval v skoku do diaľky zlatú medailu a titul Majstra Slovenska. Patrik sa spomedzi všetkých pretekárov najlepšie vyrovnal zo silným točiacim sa vetrom a výkonom 670 cm suverénne ovládol túto disciplínu . Študent 3. ročníka Hotelovej akadémie sa predstavil aj v behu na 200 m, kde v silnom protivetre časom 23,30 s (osobný rekord) obsadil peknú 5. priečku.

Tamara Ivančová, žiačka 1.ročníka na Gymnáziu sv. Jána Zlatoústeho Humenné sa predstavila vo svojej obľúbenej disciplíne v behu na 800 m a hneď vo svojej premiére medzi stredoškolákmi vybojovala striebornú medailu . Tamarka bojovala do posledných metrov aj o zlato, vo finiši sa však prejavili väčšie skúsenosti staršej pretekárky. Mladú atlétku potešila nielen medaila, ale aj osobný rekord v tejto disciplíne 2:24,6 min.

Medailovú zbierku pre Humenčanov skompletizovala Diana Žinčáková, žiačka Obchodnej akadémie, ktorá v behu na 400 m obsadila 3. miesto a získala bronzovú medailu. Diana dosiahla čas 60,83 s a len pol sekundy ju delilo od striebornej pozície. Pre Dianu je to prvá veľká medaila z celoštátnych pretekoch, čo je odmena za celoročnú tréningovú drinu.

Všetci traja úspešní stredoškoláci sú členmi 1. AK Humenné, kde trénujú pod vedením trénera Mgr. Mareka Lučku a v najbližších týždňoch ich čakajú atletické M-SR, kde im budeme držať palce.
Verzia pre tlač
23.06.2018Ste spokojný/-á s tohtoročným letným počasím?


  • áno, v lete má byť horúco (8%)
  • nie, takéto extrémy neobľubujem (52%)
  • neviem, je mi to jedno (40%)