Domov AKTUÁLNE > Šport

Zuzana Pavlíková si v Kruševaci vyplávala dve zlaté medaily

Naši plavci si zo Srbska priniesli takmer kompletnú zbierku medailí

HUMENNÉ. Do mesta Kruševac vycestovali naši na preteky ŠARENGRADSKI KUP. Na pozvanie plaveckého klubu NAPREDAK tréneri Tomahogh a Bača zobrali sedem 11 – 12 ročných plavcov.

Štyria chlapci a tri dievčatá z plaveckého klubu CHEMES Humenné sa stretli so súpermi z Maďarska, Macedónska, Bosny a Hercegoviny, Slovenska a Srbska.
Zuzana Pavlíková si v Kruševaci vyplávala dve zlaté medaily – 50 m VS a 50 m motýlik. Nina Trebišovská dve bronzové – 50 m prsia , 50 m motýlik a Anna Stephanie Buhajová získala bronz v znaku na 50 metrov.

Martin Ján Vaceľ stál na najvyššom stupni víťazov a získal zlato v prsiach na 50 m. Boris Barica doplával na bronzovej pozícii 50 m znak. Timotej Leško skončil dvakrát tesne za stupňom víťazov v znaku a krauli na 59 metrov. Dávid Bača dva razy dohmatol na siedmom mieste (50 m znak a motýlik).

Naši mladí plavci sa ukázali vo výbornom svetle, prekonávali osobné rekordy a dobre nás reprezentovali. Zuzana Pavlíková si domov okrem dvoch zlatých medailí priniesla plaketu „ŠARENGRADSKI KUP“, ako najlepšia plavkyňa v kategórii jedenásťročných dievčat. Timotej Leško v tej istej vekovej kategórii skončil v celkovom hodnotení na treťom mieste.

AUTOR, FOTO : PLAVECKÝ KLUB Verzia pre tlač