Domov AKTUÁLNE > Voľby 2016

VYHLÁSENIE PREDSEDU ZMOS PARLAMENTNÝM VOĽBÁM

Ísť voliť znamená aj dôstojným spôsobom vyjadriť svoj názor na spoločnosťÍsť voliť znamená aj dôstojným spôsobom vyjadriť svoj názor na spoločnosťBRATISLAVA – Parlamentné voľby do Národnej rady Slovenskej republiky netreba vnímať iba ako možnosť vyjadriť názor na politické strany. Sú aj o našej zodpovednosti a našej úcte k demokracii, ktorá ako jediná z foriem vlády garantuje možnosť slobodného výberu. Ísť voliť znamená aj dôstojným spôsobom vyjadriť svoj názor na spoločnosť.
Budem veľmi rád, ak pozvanie k voľbám príjme čo najviac voličov. Naše hlasovanie nebude len o stranách, hnutiach, či koalíciách, alebo kandidátoch.Nemali by sme ho vnímať ako súboj – kto z koho. Na parlamentné voľby treba pozerať aj ako na schopnosť kandidátov dôstojne pozvať voličov k hlasovacím urnám, k rozhodovaniu o tom, ako sa bude v ďalších rokoch rozvíjať Slovensko, naša spoločnosť, mestá a obce.

Dôležité je, aby svoje volebné právo využilo čo najviac voličov. Reprezentatívnosť v účasti na voľbách prispieva spoločnosti k stabilite a pozitívne umocňuje spoločenskú atmosféru.  

Verím, že mestá a obce aj pri týchto voľbách zvládnu organizačné a technické úlohy, čím preukážu svoju schopnosť plniť nielen vlastné povinnosti a úlohy, ale aj tie, ktoré zabezpečujú v rámci preneseného výkonu štátnej správy.Michal Sýkora
predseda Združenia miest a obcí Slovenska
ZDROJ : ADRIÁN KALIŇÁK, HOVORCA ZMOS
FOTO : MiMa
Verzia pre tlač
04.03.2016Dávate si novoročné predsavzatia?


  • áno (17%)
  • nie (70%)
  • občas (13%)