Domov AKTUÁLNE > Z okolia

MEDZILABORČANIA SMETANOVCI NA MARATÓNE

V kategórii od 50 – 59 rokov skončil Miro zo 151 pretekárov na 54. miesteV kategórii od 50 – 59 rokov skončil Miro zo 151 pretekárov na 54. miesteKOŠICE/MEDZILABORCE - Medzinárodný maratón mieru v Košiciach nie je venovaný iba behu a bežcom, ale je festivalom spoločenských, športových a kultúrnych aktivít. Prináša účinkujúcim, hosťom a všetkým zábavu a príležitosť stráviť príjemné chvíle počas maratónu. Tohto roku štartovalo takmer 11 000 pretekárov zo 49 krajín sveta, ktorí si mohli vybrať z bohatej ponuky až 13 disciplín, od maratónu a až po minimaratón a rôzne detské atletické súťaže. 

  

Celý maratón pozostával z dvoch prakticky rovnakých okruhov so štartom a cieľom pred hotelom Doubletree by Hilton. Tohtoročného 92.  ročníka Medzinárodného maratónu mieru sa zúčastnili amatérski bežci z Medzilaboriec, otec a syn Smetanovci. 


Syn Marek bežal svoj druhý minimaratón – 4,2 kilometra, otec Miroslav už svoj 26. "Z každého MMM sú skvelé zážitky a dobré pocity. Tu som stretol vynikajúcich svetových bežcov so svetovými časmi. Plece popri pleci som bežal s Mikulášom Dzurindom, bývalým predsedom vlády SR. Prišla na mňa bežecká kríza a tak má niekoľko pretekárov predbehlo. Medzi inými aj  Roman Rokytka, rodák zo Sniny, teraz žijúci v Košiciach. Predbehol som Jana Chovanca zo Sniny, Františka Kuca, Jozefa Kavu, či Genadija Lisého, všetci z Humenného a celý rad dobrých bežcov. Z  1 178 bežcov, ktorí dobehli do cieľa za 6:00:00 hodín som dobehol na 491. mieste časom 3:45:58 hod. V kategórii od 50 – 59 rokov zo 151 pretekárov som sa umiestnil na 54. mieste. Umiestnenie mohlo byť lepšie, aj čas, ale mal som veľkú krízu. Po preteku som absolvoval regeneráciu a do konca roka ešte pobežím niekoľko menších, ale aj väčších behov, keď mi zdravie dovolí," hovorí Miro Smetana a v duchu si už robí kalendár bežeckých podujatí, na ktorých nesmie chýbať v budúcom roku.

               
                                                                                                    


Text a foto : Pavel  ANDRAŠČÍK
Verzia pre tlač
12.10.2015Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (9%)
  • normálne pracujem (32%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (36%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (23%)