Domov AKTUÁLNE > Z okolia

RUSKEJ HYMNY SA NOČNÍ VLCI NEDOČKALI

Vence a kytice kvetov na znak vďaky položili k pamätníku v Kalinove aj ruskí Noční vlciVence a kytice kvetov na znak vďaky položili k pamätníku v Kalinove aj ruskí Noční vlciKALINOV - Veľmi dôstojným spôsobom si občania okresu Medzilaborce pripomenuli 71.výročie oslobodenia prvej obce na území bývalého Československa – Kalinova.Obecný úrad Kalinov spolu s ďalšími spoluorganizátormi pripravil bohatý spoločenský a kultúrny program. Jeho súčasťou bol aj akt kladenia vencov k Pamätníku vďaky, ktorého autorom je akademický sochár Fraňo GIBALA, rodák spod Dukly, z obce Krajná Poľana. Súsošie je z bieleho rumunského mramoru.


Vence a kytice kvetov na znak vďaky položili nielen zástupcovia ľavicových politických 
strán (KSS, SMER-SD, ÚSVIT), ale aj predstavitelia Ruského veľvyslanectva v Bratislave, či členovia poľskej organizácie bojovníkov proti fašizmu, ako aj zástupcovia iných organizácií. Svojich dedov a pradedov si prišla uctiť aj skupina ruských motocyklistov známych pod názvom Noční vlci. Tí prišli do Kalinova až z ďalekej Moskvy, položili veniec k pamätníku, následne si pred ním pokľakli a prežehnali sa. Ruskej hymny, ktorá sa kedysi v Kalinove pri oslavách hrala, sa tentoraz  nedočkali. Dychový orchester Armády Slovenskej republiky zahral podľa želania organizátorov na úvod len slovenskú hymnu.O to srdečnejšie boli vzájomné stretnutia ruských motorkárov s občanmi Kalinova. Odtiaľ pokračovali podľa programu sprevádzaní slovenskými, poľskými a českými motorkármi  na trase Tokajík, Prešov, Poprad, Vernár, Brezno, Banská Bystrica, Budča až do hlavného mesta. 20. septembra by mali vzdať hold na bratislavskom Slavíne, pri pamätníku sovietskym vojakom, ktorí padli pri oslobodzovaní hlavného mesta Slovenska. 
Popoludní sa uskutočnili ukážky bojov, do ktorých sa zapojili aj letci aeroklubu Košice, ktorí na svojich siedmych lietadlách štartovali z obce Volica.    


Súvisiaci článok TU:-)

Text a foto: - vh -
Verzia pre tlač
19.09.2015Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (12%)
  • normálne pracujem (24%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (41%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (24%)