Domov AKTUÁLNE > Zo školy

AJ MY SME DAROVALI KRV

Do Valentínskej kvapky krvi sa zapojili aj stredoškoláci z polytechnickej školyDo Valentínskej kvapky krvi sa zapojili aj stredoškoláci z polytechnickej školyHUMENNÉ - Celoslovenská kampaň Valentínska kvapka krvi na podporu darcovstva krvi sa zameriava na získavanie prvodarcov, no je tiež pripomienkou pravidelným darcom krvi, že môžu opäť krv darovať a pomôcť.
Potrvá tradične päť týždňov (do 11. marca 2016) nielen na odberových miestach, ale aj prostredníctvom mobilných odberov na školách, vo firmách a organizáciách v rôznych slovenských mestách a obciach. Valentínsku kvapku krvi organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc.
 


V duchu sviatku sv. Valentína, ktorý nie je len o zaľúbených, ale jeho poslaním je aj pomáhať druhým, sa v v piatok, 26. februára 2016, jedenásti študenti SOŠ polytechnickej v Humennom spolu s Ing. Marcelom Volohdom zapojili do akcie Valentínska kvapka krvi. Túto akciu každoročne organizuje Slovenský červený kríž. Jej hlavnou myšlienkou bolo rozdať sa pre druhých.


  


      
 
AUTOR + FOTO : MARCEL VOLOHDA

Verzia pre tlač
02.03.2016