Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Aj vy ste hrdinovia pre svoje vnúčatá

Fast Heroes - Hrdinovia Fast

Aj vy ste hrdinovia pre svoje vnúčatá

HUMENNÉ. „Niekto kedysi povedal, že to, čo deti potrebujú najviac, sú hodnoty, ktoré im starší ľudia vedia poskytnúť v nemalej miere. Sú pre nich zdrojom bezpodmienečnej lásky, láskavosti, trpezlivosti, humoru, pohodlia, životných lekcii a čo najdôležitejšie, pripravujú chutné lahôdky. Týchto ľudí, ktorí majú pozitívny vplyv na život našich detí sme my nazvali STARKÍ HRDINOVIA.“

Naša základná škola sa zapojila do medzinárodného vzdelávacieho projektu Fast Heroes, vďaka ktorému dajú naše deti svojim STARKÝM HRDINOM hodnotný dar. Je to DAR VEDOMOSTI, ktoré by im jedného dňa mohli zachrániť život.

Projekt Fast Heroes je unikátny medzinárodný vzdelávací projekt, ktorého cieľom je naučiť deti hravou formou rozpoznať príznaky cievnej mozgovej príhody.

Porucha reči, ochrnutie končatiny a pokles ústneho kútika - toto sú základne príznaky cievnej mozgovej príhody, na ktoré by mali okamžite zareagovať a zavolať lekársku pomoc na číslo 112.

Hrdinovia FAST je ocenená vzdelávacia iniciatíva, ktorá sa zameriava na zvýšenie povedomia o príznakoch mozgovej príhody a potrebe rýchlej akcie. Využíva úžasné nadšenie detí pre učenie a zdieľanie a podporuje šírenie vedomosti do zvyšku ich rodiny, najmä smerom k ich starým rodičom.

Milióny deti s jednou veľkou misiou – ZACHRÁNIŤ NAŠICH STARÝCH RODIČOV.

https://sk-sk.fastheroes.com


AUTOR, FOTO : Mgr. Petra Sokáčová, ZŠ KUDLOVSKÁ, HUMENNÉ

Verzia pre tlač
12.02.2021Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (7%)
  • normálne pracujem (33%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (33%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (28%)