Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Aj ZŠ Dargovských hrdinov sa môže pýšiť certifikátom Škola eTwinning

Tento certifikát je uznaním a ocenením za prácu v programe eTwinning

Aj ZŠ Dargovských hrdinov sa môže pýšiť certifikátom Škola eTwinning

HUMENNÉ. Tento certifikát je uznaním a ocenením za prácu v programe eTwinning, realizovanú na školskej úrovni. Program eTwinning chce týmto poskytnúť uznanie a ohodnotiť zapájanie sa, angažovanosť a odhodlanie nielen jednotlivých realizátorov programu eTwinning, ale aj tímov učiteľov a vedúcich pracovníkov škôl v rámci školy.

Po splnení náročných kritérií zameraných na hodnotenie školy v oblasti bezpečného využívania internetu, aktívnej spolupráce učiteľov školy so zahraničnými partnermi v projektoch eTwinning, zapojenia sa do vzdelávacích podujatí a propagačných akcií eTwinning získalo tento certifikát Škola eTwinning 20 slovenských škôl. Zoznam: http://www.etwinning.sk/index.php/14-novinky/631- skola-etwinning.

Tieto školy majú vedúce postavenie v oblastiach ako:
• Digitálne postupy
• Postupy v oblasti e-bezpečnosti
• Inovatívne a tvorivé prístupy k pedagogike
• Podpora kontinuálneho profesionálneho rozvoja zamestnancov
• Podpora spoločných vzdelávacích postupov so zamestnancami a študentmi

Nie je to len uznanie osobného úspechu jednotlivých učiteľov, ale aj uznanie skvelých výsledkov celého tímu eTwinning v týchto školách. Po dvojzložkovom procese podávania žiadostí bol tento certifikát udelený 1 211 školám v Európe: https://www.etwinning.net/sk/pub/highlights/2018-- 2019-etwinning- school-l.htm

Certifikát Škola eTwinning vznikol v roku 2017 za účelom poskytnúť uznanie a odmeniť zapájanie sa, angažovanosť a odhodlanie nielen jednotlivých učiteľov zapojených do programu eTwinning, ale aj tímov učiteľov a vedúcich pracovníkov škôl v rámci tej istej školy.

AUTOR, FOTO : Mgr. Ivana Čepová
Verzia pre tlač
17.05.2018