Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Ako si žiaci na ZŠ Kudlovskej vážia svojich učiteľov

Prvým z prekvapení bolo, že celý mesiac marec prestierali pre svojich učiteľov stoly v školskej jedálni

Ako si žiaci na ZŠ Kudlovskej vážia svojich učiteľov

HUMENNÉ. Dňa 28. marca si každoročne pripomíname narodenie učiteľa národov Jána Ámosa Komenského a to sviatkom všetkých učiteľov. Inač tomu nebolo ani na ZŠ Kudlovskej, kde si členovia žiackeho parlamentu pripravili pre svojich učiteľov niekoľko prekvapení.

Prvým z prekvapení bolo, že celý mesiac marec prestierali pre svojich učiteľov stoly v školskej jedálni. Krásne pripravený stôl veľmi potešil našich učiteľov. Ďalším z prekvapení bolo rozhlasové okienko práve 28.marca kde sa peknou básničkou, pesničkou „Náš učiteľ“ od Karola Duchoňa a slovami uznania poďakovali naši žiaci a pozvali svojich učiteľov do školskej kuchynky, kde pre nich za pomoci našich šikovných kuchárok pripravili sladké prekvapenie. 
A potom nasledovala výmena. Namiesto učiteľa do triedy vstupoval s triednou knihou žiak, ktorý si vopred po konzultácii s daným učiteľom pripravil hodinu, ktorú následne odučili.

A naši učitelia sa tak mohli vrátiť do školských lavíc a pozorovať svojich nástupcov. A veruže sme sa aj nasmiali. Nebolo to jednoduché zvládnuť svojich spolužiakov, ale každý to bral tak trošku s humorom ale aj vážne. Viacerí skonštatovali, že je to veľmi náročné povolanie a vyjadrujú nám svoj obdiv.

Bol to veľmi príjemne strávený deň, kde sme sa navzájom obohatili a zažili zase niečo nové.

AUTOR, FOTO : Mgr. Adriana Janošová Verzia pre tlač
05.04.2018