Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Besedovali s humenskými hokejistami

Žiaci medzi sebou privítali rodáka z Humenného a v súčasnosti hráča MHK Humenné Filipa Vaška a Milana Macha rodáka z Liptovského Mikuláša, ale v súčasnosti tak isto hráča MHK Humenné

Besedovali s humenskými hokejistami

HUMENNÉ. O obľube zážitkového učenia na Základnej škole Kudlovskej v Humennom hovorí aj to, že už po druhýkrát sa žiaci stretli v priestoroch školskej jedálne a to v pondelok 29.1.2018 na projekte žiackeho parlamentu „Beseda so známymi Humenčanmi, alebo o netradičných povolaniach“.

V decembri sme privítali svetovo uznávaného paleontológa doc. Martina Kundráta a preniesli sme sa spolu s ním do oblasti vedy a výskumu. Spoznávali sme cudzokrajné krajiny, ktoré náš hosť navštívil na svojich početných expedíciách.

Oblasť športu, hokeja, práca profesionálneho hokejistu to bola druhá téma projektu. Veľkým potleskom žiaci medzi sebou privítali rodáka z Humenného a v súčasnosti hráča MHK Humenné Filipa Vaška a Milana Macha rodáka z Liptovského Mikuláša, ale v súčasnosti tak isto hráča MHK Humenné.

Obidvaja sú zároveň aj trénermi mladších hráčov MHK Humenné.

Aká bola ich cesta k tomuto netradičnému povolaniu, čo všetko museli obetovať, či so športom nechceli niekedy skončiť a mnohé ďalšie otázky zasypávali našich hostí. Páni tréneri nám porozprávali aj o ich práci s mládežou, ukázali nám zaujímavé fotografie z turnaja v Belehrade, ktorého sa zúčastnili tohtoroční šiestaci spolu s trénermi Milanom Machom a Erikom Dzobom. Porozprávali o aktivitách usporiadavaných pre mladých hokejistov, ako napr. Halloween na ľade, sústredenie v Tatrách, Vianočná akadémia a mnohé iné.
Záver patril autogramiáde a foteniu sa s hokejistami. Bolo to veľmi pekné spestrenie vyučovania, na ktoré budú naši žiaci ešte dlho spomínať.

AUTOR, FOTO : ADRIANA  JANOŠOVÁ
Verzia pre tlač
06.02.2018