Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Cestujú za zážitkami

Počas pútavého výkladu spojeného s fotografickou dokumentáciou cestovateľa Milana Kuruca sa žiaci akoby priamo ocitli v meste New York, „ktoré nikdy nespí“

Cestujú za zážitkami

HUMENNÉ. Dňa 13. novembra 2019 spoznávali naši ôsmaci a deviataci zážitkovou formou v rámci hodín geografie zaujímavosti i zákutia pre nás vzdialeného svetadiela, Ameriky.

Počas pútavého výkladu spojeného s fotografickou dokumentáciou cestovateľa Milana Kuruca sa žiaci akoby priamo ocitli v meste New York, „ktoré nikdy nespí“.

Detailne videli Sochu slobody, významné kultúrne pamiatky, divadlá, osvetlené ulice i obrovské mrakodrapy. Dozvedeli sa mnoho zvláštností o spomínanom mieste, ktoré by len veľmi ťažko vyčítali z kníh. Milan Kuruc sa spolu so žiakmi dotkol aj témy najznámejšieho teroristického útoku „Pádu dvojičiek“, ktorý sa udial 11. septembra 2001 vo World Trade Center New York v USA. Zdokumentoval to pomocou fotografií zo dňa útoku a súčasnej modernej stavby, ktorá vyrástla na mieste agresie. Žiaci boli fascinovaní aj výdobytkami dnešnej doby, pokrokom, modernizáciou a ich pozornosti neunikli ani fotografie, na ktorých boli ľudia nosiaci stopu dnešného konzumného spôsobu života.

AUTOR, FOTO : Mgr. Veronika Hudáková


Verzia pre tlač
25.11.2019Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (20%)
  • normálne pracujem (20%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (40%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (20%)