Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Deti objavovali úžasný svet dinosaurov

Hosťom a lektorom bol náš rodák z Humenného, paleontológ RNDr. Martin Kundrát, PhD.

Deti objavovali úžasný svet dinosaurov

HUMENNÉ. Dinosaury – téma, ktorá zaujme malých, veľkých, mladých i starých. Kudlovčatá sa na tento vedecký brloh tešili tiež.

27. apríla 2019 sa výnimočne konal na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach. Hosťom a lektorom bol náš rodák z Humenného, paleontológ RNDr. Martin Kundrát, PhD.. Cesta do praveku - dobrodružný film z roku 1955, ktorý motivoval nejedno dieťa, aby podniklo expedíciu hoci len na pieskovisku alebo v rodičovskej záhrade. Práve tento film patrí medzi jeho najmilšie a podnietil ho, aby sa vybral týmto smerom. Pán Kundrát nám predstavil svoje významné svetové nálezy, porozprával o práci paleontológa a podelil sa o príbehy zo svojich expedícií v Argentíne, Kanade, Mongolsku, USA, Číne, Iráne či na Sibíri.

Sobotňajšie popoludnie sme strávili v spoločnosti príjemného a múdreho človeka, ktorý trpezlivo odpovedal na naše zvedavé otázky a pre ktorého je práca koníčkom.

Dozvedeli sme sa veľa nového, dotýkali sa skamenelín, veľa sa pýtali a potvrdili si, že svet dinosaurov je naozaj úžasný.

AUTOR, FOTO : Mgr. Anna Daňová Verzia pre tlač
10.05.2019Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (20%)
  • normálne pracujem (20%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (40%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (20%)