Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Hurá, už je otvorený

Prijali ponuku mesta a Hokejového klubu na pravidelné korčuľovanie pod dozorom profesionálnych trénerovHUMENNÉ. Hurá, už je otvorený! Takto zneli slová našich žiakov, keď sa dozvedeli, že sa na Zimnom štadióne začalo znovu korčuľovať.

To však nebola jediná radostná správa! Druhá nás čakala vtedy, keď sme sa dozvedeli, že my, žiaci 1.stupňa ZŠ dostávame ponuku od mesta a Hokejového klubu na pravidelné korčuľovanie pod dozorom profesionálnych trénerov. Túto ponuku sme využili nielen my, ale aj viac ako 500 detí nášho mesta . Pohybová aktivita, ktorá sa v poslednej dobe dostáva u mládeže do pozadia dostala teraz v Humennom zelenú.

Zimný štadión, ktorý prešiel kompletnou generálkou chladiacej technológie má aj efektívnejšiu výrobu ľadu. Pozitívom sú aj nové šatne, i nové ozvučenie. Korčuľovanie sa stalo nielen zábavou a osviežením, ale má veľký význam pre upevňovanie zdravia a psychického vývoja detí.. Rozvíja bystrosť, pohotovosť a odvahu žiaka.

My, žiaci zo ZŠ Hrnčiarska sa aj touto cestou chceme poďakovať mestu, a Hokejovému klubu Humenného, že nám poskytlo šikovných trénerov, ktorí sa ujali našich žiakov. Pravidelné týždenné korčuľovanie prináša našim žiakom veľkú radosť.

Hneď na prvej hodine si tréneri veľmi profesionálne rozdeli deti do štyroch skupín. Učili žiakov správne a bezpečne padať a zbaviť sa strachu . Motivovali slabších žiakov k lepším výkonom .

Hodina korčuľovania mala hravú a zábavnú formu. Ľudský prístup a odborné športové skúsenosti, to všetko nám ponúkajú naši tréneri HK už takmer mesiac.


 

 


AUTOR, FOTO : Bilšáková
Verzia pre tlač
20.12.2016