Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Kudlováci si čítali...

Linka detskej istoty prišla už po dvanástykrát s podujatím, ktoré podporuje a rozvíja čítanie detí

Kudlováci si čítali...

HUMENNÉ. Linka detskej istoty prišla už po dvanástykrát s podujatím, ktoré podporuje a rozvíja čítanie detí. Tvorcovia projektu spolu so všetkými účastníkmi podujatia Čítajme si... sa snažia každý rok získať a nadchnúť pre čítanie čo najviac detských čitateľov.

Do tohto projektu sme sa zapojili pod patronátom Vihorlatskej knižnice a žiaci 1.a, 6.b a 9.b čítali práve tam. 30. mája 2019 o 9.00 hodine otvorila maratón čítania riaditeľka knižnice Ing. Mária Daňová, ktorá prečítala stránku z knihy Hups, Rups a Šups od Gabriely Futovej a Kataríny Škorupovej. Podmienkou započítania dieťaťa do celkového počtu čítajúcich bolo prečítanie jednej strany z vybranej knihy. Ostatní žiaci našej školy čítali vo svojich triedach a 5.a v našej školskej knižnici. V priebehu dňa sa do maratónu „Čítajme si 2019“ pod gesciou Vihorlatskej knižnice zapojilo celkovo 708 detí.

Cieľom podujatia bolo podporiť záujem detí o knihy a čítanie zapojením čo najväčšieho počtu detí, ktoré čítali súčasne vo viacerých mestách a miestach Slovenska.


AUTOR, FOTO : Mgr. Anna DaňováVerzia pre tlač
20.06.2019Dávate si novoročné predsavzatia?


  • áno (17%)
  • nie (70%)
  • občas (13%)