Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Kudlovčatá vedia, že len v zdravom tele, zdravý duch

Viete, kam sa vybrali v sobotu 10. novembra? No predsa na Viniansky hrad

Kudlovčatá vedia, že len v zdravom tele, zdravý duch

HUMENNÉ. Stretli sme sa ráno 7:10 na hlavnej železničnej stanici v Humennom. Vo vlaku vládla dobrá nálada aj napriek hmle, ktorú sme pozorovali za oknom.

V Michalovciach sme prestúpili na autobus, ktorý nás odviezol do dediny Vinné. Na informačnej tabuli sme si zistili, kde sa nachádza hrad. Cestou k nemu sme sa riadili turistickými značkami, určovali listy zo stromov a hrali rôzne slovné hry. Takto sme si krátili pomerne náročnú trasu. Po príchode na kopec nás privítal sprievodca hradu, ktorý nám porozprával veľa zaujímavostí o histórií i tamojších panovníkoch. Najviac nás zaujal príbeh o Albertovi z Michaloviec. Taktiež nám ukázal zvlečenú hadiu kožu, ako sa v minulosti meralo za pomoci lana i trojuholníkovú vežu. Z hradu bol veľmi pekný výhľad.

Po prehliadke nasledovalo opekanie: špekáčky, klobásy, slanina i cibuľa....To všetko tvorilo bohatú ponuku na jedenie a nasýtilo hladných turistov. Pri ohníku sme sa zohriali. Na pamiatku sme si kúpili magnetky, rozlúčili sme sa a pobrali naspäť. Po hodinovej túre sme prišli k Vinianskemu jazeru, kde práve zarybňovali rybník.Na detskom ihrisku sme sa pohrali na preliezkach hojdačkách i trampolínach. Na autobusovej zastávke sme si zaspievali našu hymnu.

Potom sme si to namierili na vlakovú stanicu. Cesta ubehla rýchlo.

Unavení, ale s dobrým pocitom, že sme niečo urobili pre svoje zdravie i vedomosti sme sa večer vrátili domov. Tento výnimočný deň ešte dlho ostane v našej pamäti.AUTOR, FOTO : Mgr. I.Feiglová


Verzia pre tlač
23.11.2018Ste spokojný/-á s výsledkami komunálnych volieb 2018 v Humennom?


  • áno (58%)
  • nie (42%)