Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Letný tábor v ZŠ SNP 1 Humenné sa vydaril

Bolo nám skvele a už teraz sa tešíme na ďalší rok

Letný tábor v ZŠ SNP 1 Humenné sa vydaril

HUMENNÉ. V dňoch od 1. júla do 16. júla sa na našej škole aj vďaka dotácii z rozpočtu mesta Humenné už po štvrtýkrát konal letný tábor. Atmosféra v tábore bola úžasná a od prvého dňa sme zbierali nezabudnuteľné zážitky.

Hneď prvý deň sme navštívi detské dopravné ihrisko v Sobranciach, kde sme sa naučili veľa o pravidlách cestnej premávky. Žiaci sa vyšantili na motokárach a naučili sa ako jazdiť ohľaduplne a bezpečne na cestách.

Keďže počasie počas celého letného tábora bolo krásne a slnečné, využili sme to a boli sme si zaplávať a osviežiť sa na kúpalisku. Absolvovali sme aj športový deň na tému Olympijské hry, kde sme žiakom pripravili rôzne športové súťaže. Na konci dňa boli žiaci odmenení medailami podľa miesta, na ktorom sa umiestnili. Spravili sme si výlet do zoologickej záhrady v Snine. Deťom sa tento výlet neskutočne páčil. Ďalší deň sme pre žiakov pripravili ukážku hasičskej techniky. Na pôde našej školy sme privítali hasičský a záchranný zbor z Humenného. Žiaci si mohli vyskúšať hasičský odev a prezrieť si zásahové vozidlo. Navštívili nás aj dobrovoľníci z Červeného kríža, ktorí nám predviedli ukážky podania prvej pomoci na figurínach.

Samozrejme v našom letnom pláne nesmelo chýbať ani vybláznenie sa v Eiffelku, ktoré si užili nielen naši žiaci z prvého, ale taktiež aj z druhého stupňa. Navštívili sme aj Vihorlatskú hvezdáreň v Humennom, kde sme mali pripravenú veľmi peknú prednášku o naše slnečnej sústave. Počas tábora sme absolvovali výlet vlakom do Košíc na návštevu do Dómu svätej Alžbety. V tomto historickom duchu sme pokračovali aj posledný deň. Zavítali sme do nášho Humenského zámku, kde nás čakali panie v dobových kostýmoch. Pripravili nám tu veľmi náučnú a zaujímavú prednášku spojenú s aktivitami pre deti ako napríklad písanie tušom, historický tanec a nesmelo chýbať ani zapečatenie listiny s podpismi našich žiakov.

Zmysluplne strávený čas v letnom tábore priniesol žiakom množstvo vedomostí, veľa zábavy a nezabudnuteľných zážitkov. Tešíme sa, že aj tohtoročný letný tábor v ZŠ SNP 1 dopadol nad naše očakávanie a už teraz sa tešíme na ďalšiu akciu našej školy.ZDROJ, FOTO : Lucia Ceňková a tím asistentov


Verzia pre tlač
26.07.2021Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (20%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (20%)
  • nie, nebudem riskovať (60%)