Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Lyžiarsky kurz 2022 sa podaril

Ubytovanie bolo v hoteli Javorná blízko lyžiarskeho svahu

Lyžiarsky kurz 2022 sa podaril

HUMENNÉ. Naši žiaci 7. a 8. ročníka absolvovali lyžiarsky výcvikový kurz v stredisku Ski Drienica v termíne od 28.2-4.3.2022. Ubytovanie bolo v hoteli Javorná blízko lyžiarskeho svahu. Po príchode do hotela v pondelok sme sa ubytovali a naobedovali.

Po obede sme si vypožičali lyžiarsky výstroj v požičovni priamo v hoteli. Nasledoval presun na svah, kde sme žiakov zaradili do troch skupín a začali s praktickou výukou. Skupiny pod vedením kvalifikovaných učiteľov lyžovali na vopred vymedzených svahoch tak, aby vyhovovali podmienkam pre výuku v jednotlivých skupinách. Výuka takto pokračovala až do piatku doobedňajším lyžovaním. V stredu poobede sme navštívili aj Wellness centrum blízko hotela, ktorý bol v cene kurzu. V hoteli sme mali k dispozícii aj spoločenskú miestnosť, ktorúsme využívali na teoretickú výuku o lyžovaní pomocou projektora. Žiaci sa tešili aj z večerného lyžovania s osvetlením. Stravovali sme sa v hoteli Javorná. Strava bola dobrá, nechýbala desiata a olovrant. Žiaci si mohli odkladať lyže priamo na svahu v sklade.


Lyžiarsky kurz končil v piatok obedom a nasledovala cesta domou autobusom. Začiatočníci sa naučili základy lyžovania a pokročilí žiaci sa zdokonalili v lyžovaní. Našli si nových kamarátov a odniesli si domov kopec zážitkov z lyžiarskeho kurzu.

AUTOR, FOTO : Ján Adamek Verzia pre tlač
17.03.2022Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (35%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (26%)
  • nie, nebudem riskovať (39%)