Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Medzinárodné ceny vojvodu z Edinburghu získali aj Humenčania

Nebáli sa naplniť svoje vytýčené ciele v rozvoji vlastných schopností. Zaradili sa medzi elitu študentov východného Slovenska

Medzinárodné ceny vojvodu z Edinburghu získali aj Humenčania

HUMENNÉ. Vo štvrtok 7. septembra sa 61 mladých ľudí z východného Slovenska stalo držiteľmi Medzinárodného ocenenia vojvodu z Edinburghu - stupeň bronz. Medzi nimi boli aj piati študenti Gymnázia sv. Jána Zlatoústeho : Chiara Frandoferová, Jakub Onduško, Richard Lendacký, Elizabeth Gajdošová a Terézia Gavaľová.

Nebáli sa naplniť svoje vytýčené ciele v rozvoji vlastných schopností. Zaradili sa medzi elitu študentov východného Slovenska, ktorá je ako prvá držiteľkou tohto významného medzinárodného ocenenia.
Chiara Frandoferová sa 5 mesiacov vytrvalo 6 krát týždenne pripravovala na pol maratón. „Na začiatku mi všetci vraveli, že cieľ, ktorý som si stanovila, je príliš náročný. Som šťastná, že sa mi ho však podarilo splniť. Verím, že mi zvýšená sebadôvera pomôže aj v budúcnosti, “ hovorí bronzová absolventka Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu.O projekte :

DofE je medzinárodný vzdelávací program, ktorý rozvíja charakterové vlastnosti mladých ľudí vo veku 14 do 24 rokov. Mladý človek, ktorý chce cenu získať, musí na sebe vytrvalo pracovať a prekonať štyri výzvy. Rozvíjať svoj talent, športovať, angažovať sa ako dobrovoľník aspoň 6 mesiacov a na záver zvládnuť dobrodružnú expedíciu. Program pred šesťdesiatimi rokmi založil princ Philip, manžel britskej kráľovnej, a dodnes je jeho patrónom. Ročne ho realizuje 1,3 milióna mladých ľudí v 140tich krajinách sveta. Na Slovensku je v aktuálnom ročníku zapojených vyše tisíc účastníkov. Ocenenie pomáha pri prijímacích skúškach na zahraničných vysokých školách a je plusom aj pri hľadaní zamestnania.

ZDROJ : Gymnázium sv. Jána Zlatoústeho v Humennom


Verzia pre tlač
13.09.2017