Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Medzinárodný deň jablka si uctili oslavou

V tento deň nás čakal kopec zábavy, poučenia, doplňovačiek i tanca


V tento deň nás čakal kopec zábavy, poučenia, doplňovačiek i tancaHUMENNÉ - Vedeli ste o tom, že existuje Deň jabĺk? Je to 21. október. Jabĺčka si takýto deň určite zaslúžia, pretože patria medzi najzdravšie druhy ovocia. My, žiaci 1.stupňa Základnej školy Hrnčiarskej 13 v Humennom, sme si tento deň uctili oslavou jablka.


V jedenástich  triedach sme si pripravili aktivity, ktoré úzko súviseli s našim chutným ovocím - s jablkom.


V tento deň nás čakal kopec zábavy, poučenia, doplňovačiek i tanca. Ochutnávka jablka, príprava informačného panela, zhotovenie poučných plagátov, rozhovory o význame jablka a mnoho ďalších aktivít tvorili program nášho Dňa jablka. Na naše dopoludňajšie aktivity nadviazal aj ŠKD. Po odvysielaní relácie o význame jablka pre náš organizmus  vytvoril žiaci zo všetkých oddelení živú jabĺčkovú reťaz na chodbách našej školy. Aj popoludnie sa nieslo v duchu zábavného, chutného a poučného jablkového dňa.

Veľmi sa tešíme, že sme sa do tejto celosvetovej aktivity zapojili. Naším cieľom bolo nenásilným a  hravým spôsobom podporovať u detí konzumáciu ovocia a zeleniny, čím sme sa snažili zároveň plniť i niektoré z úloh Národného programu prevencie obezity pre deti. Deti boli jablkovým dňom nadšené, veď predsa maškrtiť sa dá i zdravo.

Viac foto<a 114077855432268164456="" a="" albumid="" alt="rss&hl=en_US&kind=photo" "="" base="" data="" feed="" data-cke-saved-href="http://[pe2-gallery album=" href="http://[pe2-gallery album=" http:="" picasaweb.google.com="" tu="" user="">AUTOR + FOTO : Mgr. Bibiána Bilšáková
Verzia pre tlač
02.11.2016