Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Mladí do sveta... Tentoraz na Ukrajinu

V posledných októbrových dňoch sa šiesti žiaci zo ZŠ Hrnčiarskej a ZŠ SNP zúčastnili na medzinárodnom projekte "MLADÍ DO SVETA" v ukrajinskom meste VYNYKY

Mladí do sveta... Tentoraz na Ukrajinu

HUMENNÉ. V posledných októbrových dňoch sa šiesti žiaci zo ZŠ Hrnčiarskej a ZŠ SNP zúčastnili na medzinárodnom projekte "MLADÍ DO SVETA"; v ukrajinskom meste VYNYKY.

Mladí Humenčania, Michal Macko, Stella Copková, Karolína Kotuľáková, Vanessa Veselá, Nikoleta Lešundáková a Kristína Ficková, boli počas štyroch dní súčasťou intenzívnych workshopov, kde reprezentovali svoje školy a najmä mesto na vysokej úrovni. Na úlohách projektu pracovali v skupinách so študentami z Ukrajiny a z Poľska. Okrem práce si však našli čas aj na oddych a spolu so svojimi pani učiteľkami, Mgr. Zdenkou Bendovou a PaedDr. Helenou Dzanovou, navštívili prekrásne historické mesto Ľvov plné historických pamiatok.

Medzinárodný projekt bol ukončený prezentáciou prác jednotlivých skupín, za ktoré získali aktéri medzinárodného projektu získali CERTIFIKÁT.

Veľká vďaka patrí mestu Humenné a vedúcej školstva, PhDr. Jane Vasilcovej , za možnosť aktívne sa zúčastniť na medzinárodnom projekte. Poďakovanie si zaslúžia aj naši žiaci a pani učiteľky za výbornú reprezentáciu mesta Humenné, ako aj vždy ochotný pán šofér, Jozef Šiškovič, ktorý našu delegáciu sprevádzal počas celého pobytu.

Pobyt v mestečku VYNNYKY bol veľmi poučný. Žiaci okrem precvičovania komunikácie v cudzom jazyku spoznali aj inú kultúru a život v inej krajine. Veríme, že si so sebou z Ukrajiny priviezli aj veľké množstvo zážitkov.

AUTOR, FOTO : Mgr. Jitka Fiľová


Verzia pre tlač
17.11.2019Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (7%)
  • normálne pracujem (31%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (36%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (26%)