Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Na Kudlovskej pasovali prváčence

Od rána sa chodbami školy ozývali ich štebotavé hlásky, ktoré všetkým dávali najavo nekonečnú radosť z dňa, kedy sa mali stať ozajstnými školákmi

Na Kudlovskej pasovali prváčence

HUMENNÉ. 5. november 2021 bol pre mnohých malých prváčikov na Základnej škole Kudlovskej v Humennom „Veľkým dňom“.

Od rána sa chodbami školy ozývali ich štebotavé hlásky, ktoré všetkým dávali najavo nekonečnú radosť z dňa, kedy sa mali stať ozajstnými školákmi. Deti sa zrazu ocitli v kráľovstve spiacej princeznej, šaša Jaša a dobrých víl pomocníčok, ktoré ich sprevádzali jednotlivými úlohami a tie bolo potrebné splniť. Spoločne čítali slabiky, ba dokonca i vety. Dokázali, že písmen z abecedy sa vôbec neboja a poznajú na ne aj básničky. Dokonca aj v číslach boli doma.

Porozhadzovaný číselný rad na vláčiku motoráčiku hravo správne zoradili. Nechýbala ani hymna „My sme super deti“, či tanček ktorým potešili aj našu pani riaditeľku s pani zástupkyňou, ktoré prišli deti podporiť. Nakoniec boli naši školáci slávnostne pasovaní triednou učiteľkou za „prvákov“, čo im bude pripomínať „pasovací dekrét“. A ktorému dieťaťu by nevyčarila úsmev na tvári sladká odmena? Áno, aj na to mysleli dobré víly pomocníčky a naše šikovné detičky z 1. B aj takto potešili.

Týmto sa chcem poďakovať dievčatám zo 4. A triedy, ktoré našich prváčikov sprevádzali počas ich „veľkého dňa“ a previedli ich cez rozprávku do sveta ozajstných školákov.

AUTOR, FOTO : Katarína Kačurová Verzia pre tlač
08.11.2021Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (20%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (20%)
  • nie, nebudem riskovať (60%)