Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Na Mikuláša sa vybrali do Bratislavy

Naše doobedie bolo zamerané na Európsky parlament- navštívili sme jeho kanceláriu na Slovensku

Na Mikuláša sa vybrali do Bratislavy

HUMENNÉ. Náš výlet do Bratislavy sa začal vo štvrtok večer 5. decembra 2019, keď sme spolu s pani učiteľkou občianskej náuky Mgr. Annou Daňovou a pani asistentkou Monikou Dančovou nasadli na vlak do Bratislavy.

Cesta nám ubehla veľmi rýchlo. Po príchode do Bratislavy sme zamierili priamo na Bratislavský hrad, tam sme pozorovali východ slnka a urobili sme si nádherné fotky. Naše doobedie bolo zamerané na Európsky parlament- navštívili sme jeho kanceláriu na Slovensku, zasúťažili si a veľa sa toho naučili. Naše ďalšie kroky viedli do Národnej banky Slovenska, kde sme si precvičili finančnú gramotnosť. Po dlhom chodení sme sa boli najesť a načerpať sily, aby náš výlet mohol pokračovať ďalej. Po výbornom obede sme sa presunuli na našu tretiu zastávku, ktorou bola Národná rada Slovenskej republiky.

V parlamente sme sa veľa dozvedeli o histórii nášho štátu a politike a zopakovali sme si nielen učivo občianskej náuky, ale aj dejepisu a slovenského jazyka a literatúry. Od našej milej sprievodkyne sme dostali pochvalu za vedomosti. Potešilo to nielen nás, ale aj našu pani učiteľku. Vo večerných hodinách sme si boli užiť vianočnú atmosféru na bratislavských vianočných trhoch. Náš výlet sa skončil v sobotu ráno v Humennom a myslím si, že tento výlet bol jeden z najlepších.

AUTOR, FOTO : Emma Krupová 9.a Verzia pre tlač
05.01.2020Dávate si novoročné predsavzatia?


  • áno (21%)
  • nie (68%)
  • občas (11%)