Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Novembrové úspechy žiakov SOŠ polytechnickej v Humennom

Opravovali kostol aj súťažili

Novembrové úspechy žiakov SOŠ polytechnickej v Humennom

HUMENNÉ. Začiatok mesiaca november sa na Strednej odbornej škole polytechnickej niesol v znamení úspešných podujatí a ocenení.

Žiaci zo stavebných študijných odborov operátor stavebnej výroby a mechanik stavebnoinštalačných zariadení a učebného odboru murár sa zapojili do rekonštrukčných podlahárskych prác v Kostole Všetkých svätých v Humennom. Počas odpustovej slávnosti 1. novembra 2019 im verejne poďakoval aj pán dekan František Mariňák.

V rámci týždňa vedy a techniky sme v pondelok 4. novembra pripravili podujatie s názvom Deň vedy a techniky pre žiakov štyroch humenských základných škôl – ZŠ Laboreckú, ZŠ Kudlovskú, ZŠ SNP a Cirkevnú spojenú školu. Návštevníci si mali možnosť vyskúšať základy programovania, rozoberania počítača, skladanie elektrických obvodov, robotiku, ukladanie zámkovej dlažby, murovanie, spájanie rúr či prácu s rôznymi materiálmi. Tohto podujatia sa zúčastnilo až 140 žiakov základných škôl.

V utorok 5. novembra 2019 sa dvaja žiaci zo študijného odboru informačné a sieťové technológie, Michal Lisý a Adrián Kovaľ, zúčastnili 27. ročníka celoštátnej prezentačnej výstavy stredných odborných škôl a stredísk praktického vyučovania Mladý tvorca 2019, ktorá sa uskutočnila v Nitre. Súčasťou výstavy bola aj súťaž Skills Slovakia. Michal Lisý a Adrián Kovaľ sa do tejto súťaže zapojili s hrou, ktorú spoločne vytvorili.


„Spomínaná hra je naším prvým projektom. Jej vytvorenie nám trvalo 5 dní. Po jej zapnutí sa ocitnete na pláži a vašou úlohou je zbierať odpadky, triediť ich do košov podľa druhu. Za každý správne roztriedený kus odpadu sa vám pripočíta 5 bodov, za každý nesprávne zatriedený odpad sa vám odráta 10 bodov.“ opisuje Michal Lisý. 

Hra očarila porotu natoľko, že našim žiakom udelila 3. miesto. Nielen pre našich žiakov, ale aj pre školu je to veľký úspech.

ZDROJ, FOTO : Miriama KRIŠKOVÁ


Verzia pre tlač
17.11.2019Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (12%)
  • normálne pracujem (24%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (41%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (24%)