Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Podelili sa o dobré príklady z praxe a založili spoločné eTwinningové projekty

Cieľom seminára bolo získať nové vedomosti o trendoch výučby prírodovedných predmetov a nadviazať nové kontakty s učiteľmi z iných krajín

Podelili sa o dobré príklady z praxe a založili spoločné eTwinningové projekty

HUMENNÉ. V dňoch od 2. do 5. mája som sa zúčastnila kontaktného seminára programu etwinning.

Cieľom seminára bolo získať nové vedomosti o trendoch výučby prírodovedných predmetov a nadviazať nové kontakty s učiteľmi z Tuniska, Grécka, Albánska, Holandska, Lotyšska, Českej republiky, Rakúska, Cyprusu, Fínska, Talianska a Slovenska. Slovensko zastupovali tri pani učiteľky - Ing. Gabriela Krížovská (ZŠ s MŠ Jarná, Poprad), Mgr. Ivana Čepová (ZŠ Dargovských hrdinov, Humenné) a Mgr. Lucie Hojovej (ZŠ Rajecké Teplice).

Seminár sa konal v meste Hammamet v Tunisku. Všetkých účastníkov čakal zaujímavý program so zameraním na výučbu STEM predmetov, podelili sa o dobré príklady z praxe a založili spoločné eTwinningové projekty. Na vzdelávacích workshopoch sa oboznámili s novinkami, ako využívať súčasné technológie na vyučovaní (napr. workshop Hands on WeDo 2.0) a ako bezpečne používať internet (Safer internet use for students). Workshop STEM project model in eTwinning presentation prezentoval výučbu predmetov STEM (veda, technológia, inžinierstvo a matematika). Zaujímavým bola aj prehliadka pozostatkov slávneho mesta Kartága a tiež mestečka Sidi Bou Said s peknými bielymi domčekmi s modrými doplnkami.

Počas seminára sme úspešne nadviazali kontakty na spoluprácu v platforme etwinning s novými projektovými partnermi, čo využijem pri realizácii projektov s mojimi žiakmi už v nasledujúcom školskom roku.

AUTOR, FOTO : Mgr. Ivana Čepová, ambasádorka programu etwinning na Slovensku


Verzia pre tlač
20.05.2019Ste spokojný/-á s tohtoročným letným počasím?


  • áno, v lete má byť horúco (13%)
  • nie, takéto extrémy neobľubujem (47%)
  • neviem, je mi to jedno (41%)