Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Pripravujú budúcich programátorov, zapojili sa do Hodiny kódu

Programovali postavičky v im známom prostredí Minecraftu a ďalších známych svetovHUMENNÉ. Žiaci ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom sa na hodinách informatiky na druhom stupni a aj na informatickej výchove na prvom stupni zapojili do celosvetovej iniciatívy - Hodina kódu. Hour of Code, ktorú organizuje nezisková organizácia Code.org s podporou spoločnosti Microsoft, sa konala v týždni od 5. do 11. decembra 2016.

Lekcie Hodiny kódu sú pre žiakov zaujímavé a všetci žiaci ich úspešne zvládli, lebo sú špeciálne navrhnuté tak, aby pomocou vizuálneho programovania pomohli deťom pochopiť základy fungovania programovacích jazykov.

Programovali postavičky v im známom prostredí Minecraftu a ďalších známych svetov, ako je napríklad Star Wars, Angry Birds, Frozen či Moana. Každý žiak, ktorý úspešne dokončil aspoň jednu z dostupných lekcií, automaticky získal medzinárodný certifikát o absolvovaní Hodiny kódu.

Zúčastnená škola sa zobrazila aj na globálnej mape všetkých 321 946 278 účastníkov, ktorí si to vyskúšali. Na ďalších hodinách informatiky plánujú učitelia informatiky v programovaní pokračovať prihlásením sa na stránke code.org, ktorá po zaregistrovaní umožňuje zúčastniť sa ďalších kurzov.

Žiaci aj ich učitelia zároveň budú mať možnosť sledovať svoj pokrok v jednotlivých lekciách. Motiváciou pre žiakov bude vyhodnotenie súťaže o najlepšieho programátora. Škola si tak pripraví pokračovateľov práve realizovaného úspešného európskeho projektu 
Erasmus+ SOS Planet - A Robotics Project, v rámci ktorého získavajú skúsenosti s programovaním robotov.

AUTOR, FOTO : JANA BALÁŽOVÁ, UČITEĽKA
Verzia pre tlač
15.12.2016