Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Problematika klimatických zmien predstavuje v súčasnosti jednu z často diskutovaných otázok

Jarná kampaň eTwinning 2020 - práce žiakov 1. stupňa

Problematika klimatických zmien predstavuje v súčasnosti jednu z často diskutovaných otázok

HUMENNÉ. Problematika klimatických zmien predstavuje v súčasnosti jednu z často diskutovaných otázok.

Zmeny v klíme na planéte Zem sa neustále diali aj v minulosti a dejú sa i v súčasnosti, alarmujúci je však fakt, že sa v súčasnosti dejú oveľa rýchlejšie a s rastúcou intenzitou. Z toho dôvodu už nie je problematika klimatických zmien v súčasnosti vnímaná len ako možná budúca hrozba, skôr je považovaná za jeden z najväčších environmentálnych problémov dnešnej doby.

Téme Klimatických zmien je venovaná aj Jarná kampaň eTwinning 2020 žiakov 1. stupňa ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom. Naša Jarná kampaň prebiehala počas mesiacov marec a apríl.

Aktivitu sme začali v škole už začiatkom marca, z dôvodu prerušenia vyučovania sme pokračovali počas online vyučovania doma a dokončili sme ju koncom apríla. V priebehu tohto obdobia sme so žiakmi diskutovali na tému Klimatické zmeny. Prebrali sme príčiny, prejavy, dôsledky a navrhovali sme, ako môžeme zmierniť vplyv človeka na zmenu klímy. Naše návrhy a postoje k tejto téme sme preniesli do pohľadníc. Pôvodne sme zo všetkých pohľadníc plánovali urobiť reálnu výstavu.


Pohľadnice, po prerušení vyučovania na školách, usilovní žiaci posielali svojim tr. učiteľkám ako fotografie a tie ich následne preposlali p. uč. Čepovej, ktorá túto aktivitu v škole koordinovala.

Môžete si pozrieť celú kolekciu prác žiakov 1. stupňa – všetky práce sú na jednom mieste na tejto stránke: https://dotstorming.com/b/5bf8491c55b62f55278be108

Keď kliknete na uvedený odkaz a ak tu napíšete svoje meno (vpravo hore + klik na Join), môžete hlasovať za tri obrázky, ktoré podľa vás najviac vystihujú tému Klimatické zmeny. Rovnakú aktivitu realizovala aj partnerská škola ZŠ Komenského z Trutnova, ktorá realizuje so žiakmi našej školy projekt Erasmus+KA2: Malí programátori.ZDROJ, FOTO : Mgr. Ivana Čepová Verzia pre tlač
11.05.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (9%)
  • normálne pracujem (31%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (34%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (25%)