Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Prváci medzi víťazmi Národnej súťaže eTwinning 2018

Medzinárodný projekt pod názvom Ozoboti vyprávejí žiaci realizovali s partnerskou školou z Českej republiky z Trutnova

Prváci medzi víťazmi Národnej súťaže eTwinning 2018

HUMENNÉ. Žiakom 1.A triedy zo Základnej školy Dargovských hrdinov v Humennom za podarilo získať 2. miesto v súťaži o Národný projekt eTwinning 2018. Žiaci počas školského roka pracovali pod vedením pani učiteľky Mgr. Ivany Čepovej na medzinárodnom projekte Ozoboti vyprávejí. Žiaci sa 26.6. zúčastnili slávnostného odovzdávania cien v Zážitkovom centre vedy Aurelium v Bratislave.

Medzinárodný projekt pod názvom Ozoboti vyprávejí žiaci realizovali s partnerskou školou z Českej republiky z Trutnova. Projekt je o programovaní Ozobotov, tvorbe príbehov a využití minirobota Ozobot na jednotlivých predmetoch 1. stupňa ZŠ. Žiaci spoznali základy práce s minirobotom, oboznámili sa s ozokódmi a využívali miniroboty na vyučovaní.

Spoločne tvorili príbehy a prezentovali ich. Príbehy buď ilustrovali, alebo vytvárali hlavné postavy z Lega, prípadne z plastelíny, alebo použili hotové postavičky zvieratiek. Žiaci sa učili princípy algoritmov a základy logického uvažovania, počas riešenia problémov analyticky premýšľali, získali nenahraditeľné logické zručnosti. S Ozobotmi pracovali na rôznych predmetoch, navrhli OzoZoo, predstavili historické miesta vo svojej krajine, tvorili básne, počítali, rysovali, precvičili anglický jazyk, spoznávali ľudské telo – a to všetko s využitím Ozobotov. Vzájomne si vytvárali rôzne zadania a úlohy, vymieňali si ich a spoločne riešili pomocou minirobotov, navzájom sa inšpirovali rôznymi témami a nápadmi.
Spolupracovali aj s deťmi z Materskej školy a projekt prezentovali pred rodičmi. Súčasťou projektu je aj tvorba výukových materiálov pre učiteľov a žiakov - pracovné listy s popisom ozokódov v troch jazykoch, pracovné listy na matematiku, inšpiratívne videá s využitím minirobota v škole a nahovorená ukážka prevedenia jednotlivých ozokódov – autori sú prváci.

Realizácia projektu taktiež umožnila žiakom a zapojeným učiteľom získať zručnosti v práci s IKT, získať skúsenosti s prácou s rôznymi aplikáciami a stránkami, zameranými na programovanie. Počas školského roka žiaci okrem minirobota Ozobot pracovali aj s inými robotickými hračkami, stránkami a aplikáciami na programovanie. Využívali stránku code.org na ktorej sa oboznámili s rôznymi lekciami kódovania, Tynker, Scratch, aplikáciu LightBot, Minecraft a iné.

AUTOR, FOTO : Mgr. Ivana Čepová


Verzia pre tlač
11.07.2018