Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Pugačevkári realizujú environmentálnu hru na dobu rozkladovú

Jednou z aktivít tohto zaujímavého projektu je celoročná výskumnícka práca Hra na dobu rozkladovú


HUMENNÉ. Prváci zo ZŠ Pugačevova pod vedením triednej učiteľky Mgr. Ireny Topoľančinovej v tomto školskom roku realizujú eTwinningový projekt pod názvom: Zachráňme našu planétu/ Zachraňme naší planetu. Jednou z aktivít tohto zaujímavého projektu je celoročná výskumnícka práca Hra na dobu rozkladovú. Čo bude cieľom tejto aktivity? Určite viete, že odpad sa často nachádza aj v prírode.

Aká doba je potrebná, aby sa tento v prírode ponechaný odpad rozložil? A rozloží sa úplne akýkoľvek odpad? Práve tieto informácie sa budeme snažiť v našom výskume zistiť. Primárnymi cieľmi nášho výskumu bude:
1. Upevniť si poznatky o triedení odpadkov
2. Uvedomiť si dobu rozkladu jednotlivých druhov odpadu
3. Zážitkovou formou monitorovať rozpad odpadkov v prírode

Úvodná výskumnícka aktivita prebiehala nasledovne: Po vypočutí príbehu o neporiadnej Adelke sme nasledujúci deň do školy doniesli odpad z domácnosti. Každý z nich sme nakreslili na kartičky a urobili zoznam odpadkov. Z kartičiek sme vytvorili plagát.

Donesený odpad sme vložili do pančuchy a vybrali sa do školskej záhrady. Vykopali sme jamu a odpadky vložili do zeme. Jamu sme zasypali hlinou a označili miesto, kde sme odpad zakopali. Teraz budeme čakať a monitorovať každé tri mesiace, ako si príroda poradí s nami vloženým odpadom. Už teraz sme zvedaví. O skutočnostiach zistených v našom výskume vás budeme veľmi radi postupne informovať.

AUTOR, FOTO : Mgr. Irena Topoľančinová Verzia pre tlač
12.11.2021Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (20%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (20%)
  • nie, nebudem riskovať (60%)