Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Pugačevkári víťazne v Národnej súťaži eTwinning 2020

„Pamätaj, že úspech je odmena za drinu.“ Sofokles

Pugačevkári víťazne v Národnej súťaži eTwinning 2020

HUMENNÉ. Národná služba pre elektronickú spoluprácu škôl pri Žilinskej univerzite eTwinning vyhlásila aj v tomto roku súťaž o najlepší eTwinningový projekt na Slovensku, ktorý bol realizovaný v školskom roku 2019/2020 a získal Národný certifikát kvality. Súťažilo sa pod záštitou rektora Žilinskej univerzity v Žiline prof. Jozefa Jandačku.

Súťaž bola určená pre všetky materské, základné a stredné školy na Slovensku, ktoré sú zaregistrované v programe eTwinning a s partnerskou školou realizovali v uvedenom školskom roku spoločný projekt. Cieľom súťaže bolo spropagovať široké možnosti využitia informačných a komunikačných technológií na štúdium, vzdelávanie, projektovú komunikáciu aj zábavu. Do tejto súťaže sme prihlásili aj náš projekt s názvom V KRÁĽOVSTVE PEŇAZÍ, ktorého realizátorkou bola Mgr. Irena Topoľančinová so svojimi žiakmi z terajšej IV.A triedy.

Cieľom projektu bolo rozvíjať finančnú gramotnosť žiakov, zatraktívniť vyučovanie zážitkovým učením, rozvíjať tvorivosť žiakov, spoznávať jazyk krajiny, ktorej sme boli kedysi súčasťou, upevniť priateľstvo a vzájomnú spoluprácu medzi žiakmi a zlepšiť zručnosti pri práci s počítačom a internetom.

Prehľad aktivít nášho úspešného projektu si môžete pozrieť na tomto odkaze:
https://twinspace.etwinning.net/93514/pages/page/684988

Našimi projektovými partnermi boli opäť žiaci susednej Českej republiky z obce Rynoltice, ktorá leží neďaleko Liberca. Komunikačným jazykom bola slovenčina a čeština. Projekt trval 10 mesiacov.

Odborná komisia vyhodnotila 32 súťažných projektov a realizátorke projektu Mgr. Irene Topoľančinovej a jej žiakom udelila dňa 15. 10. 2020 1. miesto v kategórii projektov pre 1. stupeň ZŠ.

https://etwinning.sk/aktuality/vitazi-narodnej-sutaze-etwinning-2020-32

Výhra nás všetkých nesmierne potešila a je odmenou za našu tvrdú prácu na projekte.

AUTOR, FOTO : Mgr. Irena Topoľančinová


Verzia pre tlač
20.10.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (9%)
  • normálne pracujem (31%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (37%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (23%)