Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Sladko a veselo bolo na Mikuláša aj u nás

Po škole chodili dvaja Mikulášovia s programom, ktorý si deti vypočuli so zatajeným dychomHUMENNÉ. 6. decembra takmer celá naša škola sa vyzdobila do mikulášskych čiapok a čertovských rožkov. Prečo? Tak toto v nebi , na zemi i v pekle už vedia. Predsa je sviatok sv. Mikuláša. A vtedy - neučí a neskúša sa.


Určite, lebo v ten deň naša škola plesala od radosti /poniektorí menší sa aj triasli od strachu/. Po škole chodili dvaja Mikulášovia s programom, ktorý si deti vypočuli so zatajeným dychom.

A chodili aj so sladkosťami. Veď ako by to bolo – u nás sú predsa dobré deti. V triedach 1. – 4. ročníka vystúpili žiaci 7.C. To akíže boli dobrí?! Nehanbili sa, aj keď vystupovali prvýkrát. Dokonca, do svojich replík zapojili aj deti a pani učiteľky. Režírovala ich p ani učiteľka Jana Makarová, ktorej touto cestou ďakujeme.

Pre 5. – 9. ročník trieda 9.A pripravila moderného Mikuláša, ktorý nás navštívil so synom Mikinkom a manželkou, pani Mikulášovou. Vďaka, dievčatá a chlapci, vďaka pani učiteľka Jana Horvatová. Potešili ste nás.

Škola zosladla, toľko cukroviniek sa v nej rozdalo. Aj správanie sa detí k sebe navzájom bolo iné. Jasné, veď bolo treba balíčky porozbaľovať a niečo aj zjesť, aby nebodaj sa do nich nepustili čerti.

Ďakujeme Mikulášom, anjelom, čertom i ostatným účinkujúcim a príďte o rok zas.

Viac foto nájdete TU :-)

 
AUTOR : MONIKA ONDUŠKOVÁ
FOTO : MiMa
Verzia pre tlač
07.12.2016