Domov AKTUÁLNE > Zo školy

So zimou sa rozlúčili na Jazdeckom dvore Rajd v Kamienke

Pre niekoré deti sa dobrodružstvo začalo už cesou autobusom, zažili to po prvýkrátHUMENNÉ. V piatok 17. februára sa deti 4. triedy MŠ na Štefánikovej ulici v Humennom zúčastnili výletu na Jazdecký dvor do Kamienky.

Cieľom výletu bolo zážitkovou formou učenia oboznámiť deti s prácou ľudí na ranči, zvyšovať u detí záujem o zvieratá, prírodu  a pobyt v nej, ale aj upevňovať kamarátske vzťahy medzi deťmi a pripravovať pre ne nezvyčajné zážitky.
                     
Zaujímavá už bola aj cesta do Kamienky, pretože niektoré deti sa prvýkrát viezli autobusom.

Rodičia im zabezpečili teplé oblečenie, malé občerstvenie a klzák.

Po úvodných slovách a privítaní majiteľa Jožka Oráča, týkajúcich sa bezpečnosti a krátkeho  predstavenia Jazdeckého dvora, sme sa  presunuli do priestoru, kde už bolo pripravených 6 psíkov, ktorí po dvoch vozili deti po stope na saniach, ostatné deti sa kĺzali a hrali sa na snehu.

Priebežne im ujo rozprával o starostlivosti o psy a odpovedal na zvedavé otázky. Potom sa presunuli na blízky kopec, kde sa kĺzali a šantili do vôle.                                                                                                   
Po malom občerstvení a chutných buchtách im ujo a teta, ktorí sa od skorého rána starajú nielen o psy, ale aj kone, predviedli dvoch krásavcov, ktorých si deti mohli hladkať a česať.

Deťúrence si vyžiadali, aby im ujo Jožko ukázal, čo všetko koník dokáže a ako počúva svojho majiteľa. Nechýbal bezprostredný potlesk detí. Ich pozornosti neunikol veľký wigwam, všetci sme sa doň zmestili a spoločne si zaspievali a rozprávali sa len tak.
                                                                                                      
Unavení, ale spokojní a plní zážitkov sme sa vrátili do škôlky, kde nás ujo kuchár čakal s teplou polievkou. 
   
       
 
       

  

                  

       

       

         

                   

        

                                   

AUTOR, FOTO : Svetlana Pavlovčíková
Verzia pre tlač
19.02.2017