Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Tanečníci Via arto boli ocenení medzinárodnou porotou

Humenskí tanečníci sa zúčastnili celoslovenskej tanečnej súťaže HEART DANCE LINE v Košiciach

Tanečníci Via arto boli ocenení medzinárodnou porotou

HUMENNÉ. Dňa 22. a 23.11 2019 sa tanečníci zúčastnili celoslovenskej tanečnej súťaže HEART DANCE LINE v Košiciach. Tejto súťaže sa zúčastňujú už pravidelne.

Výber je jednoduchý: uznávaná medzinárodná porota, boj o nominácie na svetové pódia k tým najlepším, posúvanie hraníc žiakov i pedagógov.

Opäť vyjadrené číslami: 2 dni súťaženia, 87 našich tanečníkov, súťaženie v 4 vekových kategóriách, 16 našich choreografií hodnotili porotcovia z 5 krajín (Srbsko, Česko, Maďarsko, Slovensko, Rusko). Výsledok : 2x Nominácia do srbského mesta Kanjiža, ocenených bolo všetkých 16 choreografií zo 16- tich, 8x1.miesto, 5x 2.miesto 3x3. miesto.

K tomu získ titulu Teacher Master a dve šťastné choreografky Zuzka Bačová a Eva Kocúrová.


Ďakujeme našim tanečníkom, ich rodičom, krajčírkam Žanetke Štefánikovej, Beátke Šlachtovej, ujovi Michalovi Kobanovi za prípravu rekvizít , našej výtvarníčke Janke Bercelovej, Nikolke Chripákovej, Majke Riškovej, Katke Kováčovej .Osobitné ďakujem p.r. Radovanovi Sekovi za podporu našich tanečníkov pri súťažení i vytváraní tých najlepších podmienok pre našich tanečníkov. Zároveň posielame ďakujem i Andrejke Vrbovej, riaditeľke tejto profi súťaže a Ivke Višnevskej, porotcom ďakujeme, že ocenili našu prácu. 

VIVAT Via arto,vivat naše "dance" deti - dali ste...ĎAKUJEMEAUTOR, FOTO : Eva Kocúrová DiS.art


Verzia pre tlač
04.12.2019Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (40%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (24%)
  • nie, nebudem riskovať (36%)