Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Tréneri v škole aj na Hrnčiarskej v Humennom

...4-dňové inšpiratívne školenie trénerov, ktorí majú do škôl na hodiny telesnej výchovy priniesť nový vietor...

Tréneri v škole aj na Hrnčiarskej v Humennom

HUMENNÉ. Začiatkom februára sa v Košiciach na pôde Technickej univerzity konalo 4-dňové inšpiratívne školenie trénerov, ktorí majú do škôl na hodiny telesnej výchovy priniesť nový vietor...

Po 4 dňoch plných zábavných úloh, pohybu, no najmä cenných skúseností, energie získalo 24 trénerov zo Slovenska certifikát o úspešnom ukončení školenia. Nechýbal medzi nimi ani Humenčan, tréner pôsobiaci na Základnej škole Hrnčiarskej 13 v Humennom, Mgr. Miroslav Porvazník.

Školenie pozostávalo z teoretických ale hlavne praktických častí. Všetky zábavné hry si tréneri vyskúšali aj v role detí, čo bolo tiež zaujímavé. Tréneri sa oboznámili s viacerými druhmi športovo-pohybových aktivít ako atletika, gymnastika, tanec, upolove športy, loptové hry. Vyskúšali si rôzne športové náčinia s dôrazom na hravú formu výučby.

Využívané pomôcky, ktoré nie sú bežnou súčasťou hodín telesnej výchovy škola dostane ako súčasť projektu.Ambasádorom programu bol Karol Kucera, ktorý vyjadril veľkú spokojnosť s priebehom celého podujatia. Spoluzakladateľ programu Tréneri v škole a zároveň jeden z hlavných lektorov, Jan Macháček, sa vyjadroval o školení ozaj len v superlatívoch: „Našli sme u vás priateľské a ozaj veľmi milé prostredie, k čomu pomohla aj skutočne výborná skladba trénerov – frekventantov. Popri svojich trénerských kvalitách ukázali i tie osobnostné a komunikačné, pričom práve tieto aspekty im môžu veľmi napomôcť vo svojej budúcej práci trénerov.“

Preto sme hrdí, že jeden z týchto inšpiratívnych trénerov pôsobí aj na našej škole, Základnej škole Hrnčiarskej 13 v Humennom.

ZDROJ, FOTO : Mgr. Jitka FiľováVerzia pre tlač
17.02.2022Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (35%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (26%)
  • nie, nebudem riskovať (39%)