Domov AKTUÁLNE > Zo školy

TRETIACI Z DARGOVKY V RELÁCII RÁDIA REGINA

Počúvať Rádio Regina sa Barborke aj jej spolužiakom oplatiloPočúvať Rádio Regina sa Barborke aj jej spolužiakom oplatiloHUMENNÉ - Počúvate Rádio Regina? Barborka Kalaninová, žiačka 3.A zo ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom, určite áno. V predvianočnom čase Barborka počúvala Rádio Regina a vypočula si vianočnú výzvu pre deti. Deti mali napísať krátky sloh na tému: Moje vysnívané Vianoce. Sloh však musel mať presne 45 slov...Barborka nás v škole oboznámila o tejto výzve. Deti sa s radosťou pustili do práce a po chvíli už čítali vtipné príbehy, básničky, pekné úprimné želania...Všetko dotvorili výstižnými ilustráciami a poslali do Rádia Regina v Košiciach.

Koncom decembra dostali deti správu, ktorá ich potešila. Všetky ich texty načítali redaktori Rádia Regina a ako odmenu získali knihy z dielne RTVS – Mimi a Líza. To bolo pre nich naozaj veľké prekvapenie, pretože im knihy prišli v januári osobne odovzdať redaktorky Rádia Regina, Martina Bačová a Jana Pataráková. Nielenže dostali skvelú knihu, ale každé dieťa nahrávalo rozhovor do relácie LEPORELO. Rozprávali o Vianociach, rozprávkach a rozprávkových hrdinoch, o škole a témou bol aj ich blog, na ktorý prispievajú (http://spoluziaci12.blogspot.sk/ ).

 

Čas sme naozaj strávili v príjemnej atmosfére a spoločnosti. Ďakujeme Rádiu Regina za veľmi peknú aktivitu na tému Vianoce, za milú spoločnosť jeho redaktoriek a darčeky!

AUTOR + FOTO : Mgr. Ivana Čepová, tr. učiteľka žiakov 3.A
Verzia pre tlač
29.01.2016