Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Vianočná pošta sa rozletela aj z Humenného

Seniori sú zvyknutí dostávať na Vianoce rukou písané listy či pohľadnice

Vianočná pošta sa rozletela aj z Humenného

HUMENNÉ. Prichádza sviatočný čas, na ktorý sa teší každý z nás. Čas lásky a pokoja....

Obdobie, ktoré momentálne prežívame, dáva zabrať zdraviu fyzickému, ale častokrát i duševnému. Najviac ohrození sú najmä naši seniori, ktorí sú odkázaní na pomoc príbuzných či zamestnancov domovov pre seniorov.

V tomto predvianočnom čase sa naši prváci rozhodli DÁVAŤ namiesto dostávať.

Žiaci 1. B triedy spolu s pani učiteľkou Mgr. Janou Leškovou a pani vychovávateľkou Janou Hovancovou vyrobili 22 vianočných pozdravov. Pozdravy s posolstvom Vianoc putovali neznámym starkým do Centra sociálnych služieb Orava v Tvrdošíne a do Zariadenia pre seniorov a zariadenia opatrovateľskej služby pri Regionálnej nemocnici n. o. v Sobranciach.

Títo starkí sú na Vianoce sami a nemá im kto vyčariť úsmev na tvári, preto sme sa rozhodli prostredníctvom Vianočnej pošty poslať vianočný pozdrav. Pozdrav, bez ktorého by Vianoce nemali ten správny charakter.


Seniori sú zvyknutí dostávať na Vianoce rukou písané listy či pohľadnice. Je to pre nich ozajstný dar – rukou písané prianie, symbol toho, že na nich niekto myslí. A hoci mnohí z nich „niekoho majú“, veľmi im chýba vianočná pošta – jeden z tých tradičných symbolov Vianoc, ktorý dnes už akosi vyšiel z módy.

Veríme, že naše pozdravy ich potešia a pohladia na duši. Prajeme im veľa zdravia, krásne adventné obdobie a radostné prežitie Vianoc.

Nech sa našim neznámym starkým začnú Vianoce s prvým pozdravom na stolčeku.

ZDROJ, FOTO : Mgr. Petra Sokáčová, pedagogický asistent


Verzia pre tlač
15.12.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (7%)
  • normálne pracujem (31%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (36%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (26%)