Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Viete koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

Dokázali to aj žiaci Základnej školy Hrnčiarskej 13 v Humennom, ktorí sa už druhý rok zapájajú do celoslovenskej iniciatívy

Viete koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

HUMENNÉ. Určite veľa. Dokázali to aj žiaci Základnej školy Hrnčiarskej 13 v Humennom, ktorí sa už druhý rok zapájajú do celoslovenskej iniciatívy „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?“.

O tom, že žiaci školy a ich rodičia majú dobré srdiečko, svedčí veľké množstvo krabíc plných darčekov, ktoré sa podarilo vyzbierať. Len v našej škole ich bolo vyše 150. Darčeky darované z lásky sme odovzdali Janke Ulipovej, koordinátorke projektu pre mesto Humenné, ale aj o. z. Podaj ruku, ktoré darčeky doručí osamelým ľuďom v našom meste bývajúcich v domoch či bytoch.
Touto aktivitou sme opäť pripomenuli našim žiakom, aké je dôležité myslieť aj na iných a pomáhať si, a to nie len počas Vianoc. Bonusom od našich žiakov bol aj kultúrny program, ktorý pohladí srdce a rozveselí tvár, keď ho ľuďom v domovoch a opatrovateľských centrách v deň Vianoc prehrajú. Veď práve v tomto predvianočnom období si viac uvedomujeme, aká dôležitá je blízkosť človeka, že láskavosť, spolupatričnosť, porozumenie a dobré slovo je nad všetky hmotné veci.

Prajeme Vám krásne a pokojné Vianoce!ZDROJ, FOTO : Mgr. Jitka Fiľová


Verzia pre tlač
14.12.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (7%)
  • normálne pracujem (31%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (36%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (26%)