Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Zažili energiu priamo v priestoroch svojej základnej školy

Bola to veľmi zaujímavá akcia

Zažili energiu priamo v priestoroch svojej základnej školy

HUMENNÉ. 30. januára mali žiaci zo ZŠ Jána Švermu jedinečnú možnosť zažiť energiu priamo v priestoroch svojej základnej školy, a to v rámci školskej akcie pod názvom „Zaži energiu“. Tá bola pripravená pre žiakov 8. ročníka v spolupráci s Východoslovenskou energetikou Holding a.s., ktorú organizačne zabezpečovala pani Miroslava Strachanová a odborne Ing. Jozef Krídla, stredoškolský pedagóg na SOŠ Technickej v Humennom spolu so svojimi študentmi.

Žiaci boli po úvodnom slove rozdelení do šiestich pracovných skupín, ktoré postupne prešli vopred pripravenými stanovišťami. Tie boli zamerané na rôzne fyzikálne demonštračné pokusy, na technické a odborné informácie o distribúcii energie do našich domácností, ako aj na zaujímavú a náročnú prácu elektrikárov, technické zručnosti žiakov, ale i na virtuálnu prechádzku elektrárňou.

Po necelých dvoch hodinách bola súťaž vyhodnotená a  tri víťazné družstvá sa nielen tešili zo svojho úspechu, ale mali zároveň možnosť vyskúšať si jazdu na štvorkolke ako aj prácu na vysokozdvižnej plošine. A verte, obe činnosti sa im páčili!

Bola to veľmi zaujímavá akcia a organizátorom aj všetkým zúčastneným ďakujeme za príjemnú atmosféru, zážitkové učenie plné odborných poznatkov a nových skúseností.

AUTOR, FOTO : Marianna COGANOVÁ


Verzia pre tlač
05.02.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (8%)
  • normálne pracujem (35%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (35%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (23%)