Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Zažili zábavný dotyk s vedou

Steelpark je park vedy, ktorého cieľom je prinášať malým i veľkým návštevníkom zážitok zo spoznávania vedy a jej zákonitostí

Zažili zábavný dotyk s vedou

MEDZILABORCE. Vo štvrtok, 8. novembra 2018, navštívili žiaci 5. a 6.ročníka ZŠ Duchnovičovej v Medzilaborciach v rámci Týždňa vedy a techniky výchovno- vzdelávaciu exkurziu v Steelparku v Košiciach.

Steelpark je park vedy, ktorého cieľom je prinášať malým i veľkým návštevníkom zážitok zo spoznávania vedy a jej zákonitostí. To všetko hravou formou.V prvej časti programu žiaci absolvovali netradičné hodiny fyziky na témy. Súboj na labilnej tácke a Po stopách fyzikálnej veličiny.

V druhej časti lektori previedli žiakov po expozícii. Tá ponúka návštevníkom interakciu, umožňuje hru s exponátmi a zoznámenie sa s prírodnými a technickými vedami ako robotika, matematika, fyzika, informatika a ďalšími.

Časť stálej expozície odkazuje na priemyselnú históriu mesta Košice. Deti sa mohli zahrať na zememeračov v interaktívnom pieskovisku, vyskúšať si ovládanie elektromagnetického žeriavu, prechádzať sa po vysokozdvižnej plošine či zahrať si robotický futbal.Žiaci spolu so svojimi triednymi učiteľmi zažili veľmi pôsobivú exkurziu, ktorá im pomohla rozšíriť vedomosti a zručnosti zábavným a neformálnym spôsobom,čím obohatila ich vedomosti v oblasti technických vied.AUTOR, FOTO : Ing. Kotuľáková MichaelaVerzia pre tlač
14.11.2018Ste spokojný/-á s výsledkami komunálnych volieb 2018 v Humennom?


  • áno (58%)
  • nie (42%)