Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Zážitkové učenie biológie absolvovali v jaskyni

Vybrali sa na exkurziu do Prešova a okolia

Zážitkové učenie biológie absolvovali v jaskyni

HUMENNÉ. V máji sme sa my ôsmaci Základnej školy Kudlovskej, vybrali na exkurziu do Prešova a okolia. Cesta autobusom ubehla rýchlo.

Prvá zastávka pri našom poznávaní bol Solivar v Prešove. Prešli sme areálom múzea, ktoré pozostáva z viacerých objektov. Zistili sme ako sa kedysi ťažila soľanka a ako prebiehal celý proces jej spracovania. Prezreli sme si gápeľ, četerne, prehrievacie a odparovacie pece.

Potom sme nasadli do autobusu, ktorý nás odviezol za obec Lipovce. Po krátkej prechádzke lesom sme sa dostali i k jaskyni Zlá Diera. Pán jaskyniar Košč nám porozdával prilby a nasadil čelovky, pretože jaskyňa nie je elektricky osvetlená. Takto pripravení sme vstúpili do jaskyne. Odvážnejší si vyskúšali lezenie po šmykľavých skalách. Dozvedeli sme sa, že tu kedysi dávno žili medvede a vlci, videli sme zaujímavé kvaple, jaskynné jazierka a sledovali spiacich netopierov. V jaskyni sa nachádzajú aj archeologické nálezy, niektoré staré viac ako 10 000 rokov. Domov sme sa vrátili síce unavení, ale obohatení o nové zážitky a informácie.

AUTOR, FOTO : Ema Kurillová, 8.B, ZŠ Kudlovská Verzia pre tlač
07.06.2018