Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Zisťovali, čo Humenčania vedia o Európskom parlamente

... o eure a pýtali sa na ich názory na znečisťovanie životného prostredia a ako by sa mali tieto problémy riešiť

Zisťovali, čo Humenčania vedia o Európskom parlamente

HUMENNÉ. Študenti CSŠ ďalej pokračujú v zaujímavých aktivitách na tému klimatických zmien a riešenia tejto problematiky zo strany EÚ, hlavne zo strany Európskeho parlamentu.

Študenti pravidelne oboznamujú verejnosť s podujatiami, ktoré uskutočňujú k projektu Euroscola. Aby sa obyvatelia mesta priamo stretli so študentmi a mohli sme ich s týmto projektom oboznámiť, študenti zorganizovali v piatok 8. 11. 2019 na hlavnom námestí v Humennom anketu medzi širokou verejnosťou. Zisťovali ako sú Humenčania na tom s vedomosťami o Európskom parlamente, o eure a pýtali sa na ich názory na znečisťovanie životného prostredia a ako by sa mali tieto problémy riešiť. Dokonca sa dve naše euroškoláčky rozhodli ísť do Košíc a opýtať ľudí ako sú na tom so životným prostredím a EÚ.

Využili na to ekologickú vlakovú dopravu, pričom sa ľudí pýtali otázky z ankety. Musíme uznať, že Humenčania a cestujúci nie sú na tom s vedomosťami o EÚ a EP zle a vedeli odpovedať na väčšinu otázok. Pri otázkach týkajúcich sa životného prostredia vyjadrovali svoje názory na danú problematiku.


Ďalšiu veľkú anketu zorganizovali medzi žiakmi a študentmi školy. Študenti do školskej jedálne. Ráno študenti sexty a II. .AG vyzdobili jedáleň do modrožltej farby. Po 6. vyučovacej hodine v jedálni čakalo na žiakov prekvapenie. Vynovené prostredie a veľká anketa. V rámci ankety sme sa ich pýtali na ich návrhy na riešenie klimatických zmien a čo by mal EP čo najskôr riešiť. Pri odchode mohli zhodnotiť naše aktivity v rámci Euroscoly na škole, mohli nám dať like alebo dislike.

Sme radi, že ľudia si uvedomujú problémy znečisťovania životného prostredia, vedia pomenovať hlavné problémy a navrhnúť aj riešenia.

AUTOR, FOTO : Cirkevná spojená škola, Humenné Verzia pre tlač
25.11.2019Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (8%)
  • normálne pracujem (35%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (35%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (23%)