Domov RELAX > infoKULTÚRA

PRIPRAVUJEME PRE VÁS v Snine

Aktuálne pozvánky na pripravované kultúrne a spoločenské podujatia v Snine

PRIPRAVUJEME PRE VÁS v Snine
Mesto Snina a Mestské kultúrne a osvetové stredisko v Snine Vás pozývajú na cestovateľské kino s názvom
IRÁN - PERZSKÝ POKLAD


KDE: sninský kaštieľ

KEDY: 15. september 2019 o 18:00 hodine


Ako sa pripraviť na cestu do Iránu a čo vôbec očakávať? Médiá túto krajinu opisujú ako nebezpečnú, ale je to skutočne tak? Ak ste zvedaví, aké poklady táto tajomná krajina ukrýva, tak sa príďte s ňou zoznámiť 15. septembra o 18.00 hodine do kaštieľa v Snine. Iránom Vás prevedie Patrik, cestovateľ zo Sečoviec, ktorý ho prešiel krížom krážom a rád Vám ukáže, aký v skutočnosti Irán a jeho obyvatelia sú. Čakajú na Vás cenné rady a skúsenosti, ktoré sa Vám zídu, ak sa vyberiete do tejto krajiny. Patrik Vám ukáže rôzne zákutia od púští, cez jaskyne, pláže, ostrovy, farebné jazero až po posvätné miesta a vzácne a chránené územia. Rád taktiež odpovie na všetky Vaše otázky. Tešíme sa na Vás.* STARINA – voda viery
- 19. 9. – 19. 10. 2019


Koncepcia výstavy, realizovaná v galerijných priestoroch kaštieľa v Snine. Zahŕňa prezentáciu troch dokumentárnych projektov. Ústrednou témou je oblasť terajšej vodnej nádrže Starina a život vysídlencov rusínskej národnosti z dedín Dara, Ostružnica, Ruské, Starina, Smolník, Veľká Poľana a Zvala. Ide o projekty Rusnáci, Rusíni a Svedectvo spod Pľaše, ukončené v rokoch 2006, 2010 a 2011. Autormi projektu sú L. Nimcová, L. Danková, S. Hulajová, I. Lempeľová, J. Basoš, J. Fundák, Š. Koco, R. Babjak, J. Ondzík, T. Leňo, M. Mišková a J. Lauruský.

V rámci osláv 30. výročia Starinskej priehrady sa okrem pripravovanej konferencie a výstavy „Starina - voda viery“ odprezentujú aj výtvarné diela umelcov P. Kolysnika a A. Smoláka, ktoré sú inšpirované udalosťou výstavby vodnej nádrže a budú súčasťou výzdoby interiérov kaštieľa počas konferencie venovanej tomuto výročiu.

* BLUES V NIČOTE SVETA

- 24. 09. 2019 o 18. 00 hod.


Koncert autorských piesní Vladislava Sivého a veršov v podaní Jany Truščinskej a Ivana Stropkovského (Rusínske komorné divadlo v Prešove).
 Muzikál Ôsmy svetadiel aj v Snine

(autori: Boris Filan, Ján Ďurovčík, Peter Pavlac)9. október 2019, 19:00 h, Dom kultúry Snina

Vstupné: 30,- €, v deň predstavenia: 35,- €

Predaj vstupeniek: DK, č. dv. 36, www.mskssnina.sk

 
 


ZDROJ : MSKS SNINA
FOTO titulné : J. SOPKO

 
Verzia pre tlač

Ste spokojný/-á s tohtoročným letným počasím?


  • áno, v lete má byť horúco (12%)
  • nie, takéto extrémy neobľubujem (45%)
  • neviem, je mi to jedno (42%)