Domov RELAX > infoKULTÚRA

Divadlo : Zmiešaná štvorhra

V nedeľu 25. júna 2017 o 19:00 hodine v Humennom


HUMENNÉ. Po veľkom javiskovom „historickom dramatickom výlete“ Radošinského naivného divadla a jeho autora Stanislava Štepku (Polooblačno, Sčista-jasna) k päťdesiatemu výročiu RND, nasmerovali autor a divadlo svoju pozornosť opäť k najsúčasnejšej súčasnosti.

V komediálnej „správe zo zápasu dňa“, ktorú Stanislav Štepka nazval Zmiešaná štvorhra, skúmajú typickými výrazovými prostriedkami Radošinského naivného divadla, teda humorom, satirou a vtipným herecko-režijným stvárnením, momentálny stav či kvalitu súčasného slovenského života, mieru nášho úsilia a najmä hľadania ľudského šťastia.

V čom je zmysel ľudského šťastia? V zabezpečenom živote a v pekných veciach?

Vo fungujúcich medziľudských vzťahoch? V krásnom snívaní?

Autor a divadlo sa podujali na dvadsaťštyrihodinový, možno až indiskrétny  výskum a pohľad do života dvoch úplne odlišných slovenských rodín, a takto chcú podať čo najkonkrétnejšiu správu o trpko-smiešnych účastníkoch tejto dedinsko-mestskej ľudskej zápasovej štvorhry či hry, v ktorej sa tak trochu nepriamo zápasí o zmysel ľudského šťastia. 

Hru Zmiešaná štvorhra v Radošinskom naivnom divadle režíroval režisér Juraj Nvota v dramaturgii Mirky Čibenkovej a účinkuje v nej skoro celý súčasný súbor.ZDROJ : mskshe.sk
Verzia pre tlač
27.05.2017Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (9%)
  • normálne pracujem (32%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (36%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (23%)