Domov RELAX > infoKULTÚRA

Súťaž : O vstupenky na predstavenie Ako Janči stretla Brumka

Hrajte celý víkend. V pondelok (12.6.) žrebujeme výhercov. AKTUALIZOVANÉ!!!

Súťaž : O vstupenky na predstavenie Ako Janči stretla Brumka

HUMENNÉ. Rozprávkový príbeh pod názvom „Ako Jančiči stretla Brumka“ v Humennom. 17. júna o 15:30 v Mestskom kultúrnom stredisku v Humennom sa o zážitok postará Jančiči spoločne s kamarátom Brumkom.

Predstavenie je nielen o tom, aby sa deti zabavili, ale má aj edukačný charakter. Deti formou úžasných piesní spoznajú aká je zelenina zdravá, ako sa umývajú zúbky, či ako sa vyrába med.

Predstavenie predstavia herci Anna Grega Mižič a Ján Jakab. Ide o detské predstavenie, v ktorom využijú svoje doterajšie skúsenosti. Divadelné umenie a tanec prepoja autorskými pesničkami s edukačným a zábavným charakterom. Obaja účinkujúci sú absolventmi Akadémie umení v Banskej Bystrici, majú za sebou desiatky predstavení v profesionálnych divadlách. Anna sa v súčasnosti okrem iného venuje dabingu a hudbe, Ján aktuálne pôsobí v školskom sektore na Súkromnom hudobnom a dramatickom konzervatóriu na Požiarnickej ulici.

Formou humoru sa deťom tiež pravidelne snažia spríjemniť pobyt v nemocniciach ako klauni prostredníctvom združenia Červený nos Clowndoctors.

Rozprávkovú postavu Jančiči stvárni Anna Grega Mižič, ktorá sa hudbe venuje intenzívne už niekoľko rokov. Spolupracovala aj s hudobníkmi ako Martin Husovský, Peter Tomko, Pavol Jeňo či Miroslav Szirmai: „Ide o príbeh kamarátstva, ktorý je prepojený pesničkami a veselým tancom. Našim cieľom je odtrhnúť deti od televízie a tabletov a ukázať im krásu dramatického umenia hravou formou. Chceme ich zabaviť, ale možno aj trošku pomôcť rodičom, ktorí sa napr. pasujú s tým, že si ich ratolesti nechcú umývať zúbky,“ povedala Anna Grega Mižic Spoločnosť jej bude robiť Brumko, ktorého úlohy sa zhostil Ján Jakab. S predstaveniami pre deti má skúsenosti aj z Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

„Oprávnene sa hovorí, že detský divák je ten najnáročnejší. Reaguje spontánne. To, čo cíti, vám dá aj najavo a nič vám nedaruje, a práve úprimnosť je na tom skvelá. Keď vidíte ako na vás pozerajú so zatajeným dychom a potom medzi sebou rozprávajú o jednotlivým pasážach, to človeka nabije na niekoľko dní. Nepochybujem, že ich zaujmú aj kostýmy či scéna, ktoré sme vytvorili vlastnými silami,“ dodal Ján Jakab.

Predstavenie „Ako Jančiči stretla Brumka“ sa bude konať 17. júna 2017 v Mestskom kultúrnom stredisku v Humennom o 15:30 hod.


SÚŤAŽ

Odpovedzte na otázku : 
Ktorí herci stvárňujú Janči a Brumka?


Víkendová súťaž so ZEMPLÍNČANonline.sk!!!
Hrajte o 3 vstupenky na predstavenie
Ako Janči stretla Brumka na 17. júna v Humennom.


Odpovede s kontaktnými údajmi posielajte
najneskôr do pondelka (12. júna) na mailovú adresu :
info@zemplincanonline.sk

VYHODNOTENIE SÚŤAŽE!!!
Vstupenky vyhráva Anna Danková
Srdečne blahoželáme

ZDROJ, FOTO : MARTIN GREGA 

Verzia pre tlač
13.06.2017Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (9%)
  • normálne pracujem (32%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (36%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (23%)