Domov RELAX > RELAXdnes

Renáta Kopcová : MOJE TORTY SÚ 100 PERCENTNE ČERSTVÉ A PEČENÉ S LÁSKOU

Jedna z jej dielne môže byť originálnym valentínskym darčekom aj pre vašu lásku

PR článokHumenčanka Renáta Kopcová tvrdí, že pečie asi odkaživa, v ich rodine sa nikdy žiadna oslava nezaobišla bez sladkého pokušenia z vlastnej dielne. Nie je vyučená cukrárka a k tomu, že dnes pečie torty na objednávku, ju priviedla náhoda. Urobila radosť kamarátke a dnes ju robí aj iným."Piekla som vždy  rada, ale len pre najbližších, že niekedy budem aj pre cudzích, mi ani nenapadlo," spomína mladá hobby cukrárka ako sa to celé začalo. "Požiadala ma kamarátka o tortu pre syna a keď mala veľký úspech, čo sa týka nielen vzhľadu, ale aj chuti, tak ma začali oslovovať jej známi a ich známi. A, už to išlo. Tešila som sa, keď sa mi spätne ozvali a pochválili ma, že torta mala úspech a všetkým chutila. To je najväčšie ocenenie aké si môžem želať."


Dnes pečie popri práci a tvrdí, že chuť domácej torty a tej z cukrárne sa nedá porovnať. To tvrdia jej zákazníci a preto sa radi vracajú, veď dôvodov na oslavu, pri ktorej je torta príjemným spestrením alebo hlavným prekvapením, je v každej rodine dosť. 


Náš zákazník, náš pán
Pečenie je pre ňu koníčkom, nemusela by to robiť, ale chce. Dôraz kladie nie len na to, že jedia oči, ale sklamanie nesmie prísť ani potom, keď sa kúsky malého umeleckého diela dostanú na tanier a na jazyk maškrtníkov. "Väčšinou zákazník príde s nejakou predstavou, skoro vždy vie, čo asi chce. Alebo donesú fotku, že takto by to malo vyzerať. Potom sa dohodneme na váhe, plnkách a cestách. Najviac idú ovocné, ale aj čokoládové, záleží od zákazníka, čo ma rád. Niektorí zase chcú všetko, tak sa plnky kombinujú. Robievame napríklad aj bezlepkové. Koľko ľudí, toľko chutí a tu to platí dvojnásobne," usmieva sa Renáta.


Som za minimalizmus, ale...
Samozrejme, že aj tento artikel podlieha módnym trendom. Niekto chce minimalistické, iný zas čím viac zdobené. "Lepšie sa mi robí, ak má niekto presnú predstavu čo chce. Ja som za minimalizmus, ale mám aj takých zákazníkov, že čím viac, tým lepšie. Bez ohľadu na to, čo sa páči mne, snažím sa splniť požiadavky a naplniť predstavu tých, čo si tortu objednávajú."


Naj, naj, naj...
"Najväčšia torta, ktorú som robila, bola svadobná a mala 17 kg. Bola to fuška, ale zákazníčka bola nadšená. Torty pre deti sa robia veľmi dobre, tie majú obľúbenú rozprávku alebo postavičku a potom sú nadšené, ak ich takto rodičia prekvapia. Najhoršie sa mi robili asi prvé autá, keď som improvizovala. Raz som robila krtka a keď som ho dávala do chladničky, spadol mi. Nezostávalo nič iné, len sa pustiť znova do pečenia, aby torta bola ráno hotová.".

A, prečo si pani Renáta myslí, že jej torty sú NAJ? Stojí si za tým, že sú 100% čerstvé a pečené z láskou, do každej vkladá kus seba, ale s tým, že sa snaží maximálne vyhovieť požiadavkám zákazníka.Už sa teší na Valentínske torty... Veď z plyšákov ste už zrejme aj vy vyrástli :-). Je čas vymyslieť niečo originálne. Ale, ani v tomto sladkom čokoládovo-ovocnom svete nie je všetko penovo rúžové. "Sú aj takí zákazníci, ktorí sa neunúvajú ani vrátiť podnos a jednoducho nedvíhajú telefón."


  
Viac fotografií nájdete TU :-)
MiMa
FOTO : DODANÉ
Verzia pre tlač
06.02.2016Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (42%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (23%)
  • nie, nebudem riskovať (35%)