Domov AKTUÁLNE > Cestovateľský servis

TURECKO : MÉDIÁ ZAVÁDZAJÚ OBČANOV, TVRDÍ MINISTERSTVO

Aktuálne odporúčania pred cestou do Turecka

AKTUALIZOVANÉ!!!


Aby bola vaša dovolenka bez problémovMZVaEZ SR zdôrazňuje, že v prípade aktualizovaného druhého stupňa cestovného odporúčania nedošlo k zmene doterajšieho, dlhodobo platného stupňa cestovného upozornenia pre Turecko a cestovné upozornenie o zvážení ciest do istých oblastí sa netýka známych letných dovolenkových destinácií ako Anatalya, Alanya, Izmir, Bodrum, Kappadokia, Ankara či Istanbul.
Vzhľadom na alarmujúce a zavádzajúce titulky v niektorých slovenských médiách v súvislosti s cestovným odporúčaním pre Turecko Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR pripomína, že Turecko je pre slovenských dovolenkárov za posledné roky čoraz obľúbenejšou turistickou destináciou.

MZVaEZ SR zároveň pripomína, že na základe dohody vlád oboch krajín z augusta 2013 môžu občania SR cestovať do Turecka bez víz.

Pre slovenských turistov, ktorí v Turecku potrebujú konzulárnu asistenciu, je k dispozícii široká a stále sa zväčšujúca sieť konzulárnych pracovísk: okrem Veľvyslanectva SR v Ankare je to aj Generálny konzulát v Istanbule a osem honorárnych konzulátov v jednotlivých regiónoch (Kayseri, Bursa, Edirne, Trabzon, Izmir, Antalya/Manavgat, Mersin, Tekirdağ. Kontakty a podrobné informácie o Turecku sú k dispozícii na webovej stránke MZVaEZ SR.

MZVaEZ SR zdôrazňuje, že v prípade aktualizovaného druhého stupňa cestovného odporúčania nedošlo k zmene doterajšieho, dlhodobo platného stupňa cestovného upozornenia pre Turecko a cestovné upozornenie o zvážení ciest do istých oblastí sa netýka známych letných dovolenkových destinácií ako Anatalya, Alanya, Izmir, Bodrum, Kappadokia, Ankara či Istanbul.

Odporúčanie zvážiť nevyhnutnosť cestovania sa týka len pohraničných regiónov juhovýchodného Turecka, kde sa v dôsledku situácie v susednej Sýrii a Iraku zvýšili bezpečnostné riziká. To sa týka miest a provincií Adana, Hatay, Gazi Antep, Şanlıurfa, Mardin, Şirnak, Hakkari.

Zdroj : Ministerstvo zahraničných vecí SR
Verzia pre tlač
08.07.2015Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (37%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (20%)
  • nie, nebudem riskovať (43%)