Domov AKTUÁLNE > Cestovateľský servis

Upozorňujeme : Odporúčanie pred cestou do Turecka

Stupeň odporúčania: 2. Zvážiť nevyhnutnosť cestovania do určitých oblastí

Upozorňujeme : Odporúčanie pred cestou do Turecka

BRATISLAVA. V súvislosti s minuloročným pokusom o prevrat a naďalej platným výnimočným stavom v Turecku, MZVaEZ SR naďalej odporúča zvážiť nevyhnutnosť cestovania do Ankary a Istanbulu.

Na letiskách je potrebné rátať so zdržaniami v dôsledku sprísnených bezpečnostných kontrol.

V súvislosti s pretrvávajúcou závažnou bezpečnostnou situáciou v pohraničných regiónoch juhovýchodného Turecka spojenou s bezpečnostnými operáciami proti militantom PKK a pretrvávajúcim konfliktom v Sýrii, naďalej odporúčame slovenským občanom zvážiť cestovanie do tureckých miest a provincií Adana, Hatay, Kilis, Gazi Antep, Şanlıurfa, Mardin, Diarbakiyr, Şirnak, Tunceli, Hakkari, Siirt, Kars, Agri a Van, ako aj nezdržiavať sa v cca 40 km pohraničnom pásme na turecko-sýrskej a turecko-irackej hranici.

Rezort diplomacie tiež odporúča občanom SR, aby počas svojho pobytu na celom území Turecka zachovali pokoj, zvýšenú opatrnosť a nezapájali sa do verejných zhromaždení a akcií v uliciach miest, vyhýbali sa miestam s vysokou koncentráciou ľudí – najmä v Ankare, Istanbule a správnych strediskách krajiny, obmedzili pohyb po krajine a striktne dodržiavali pokyny miestnych bezpečnostných zložiek. Situácia v tureckých prímorských letoviskách je pokojná.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky dôrazne odporúča slovenským občanom, aby v prípade cestovania do Turecka využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

ZDROJ : mzv.sk
FOTO : MiMa
Verzia pre tlač
09.07.2017Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (37%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (20%)
  • nie, nebudem riskovať (43%)