Domov AKTUÁLNE > FOTOreport

FOTO report : Prípravný zápas starších žiakov I. ligy U15, skupina Východ

FK HUMENNÉ - MFK SNINA 3:2 /3:0/

HUMENNÉ. Minulý týždeň sa na ihrisku s umelou trávou v Humennom, na ktoré FK Humenné a kluby širokého okolia dlho čakali, odohral prípravný zápas starších žiakov I. ligy U15, skupina Východ.

V jesennej časti súťaže úspešnejší boli Sninčania, ktorí porazili Humenné 2:0. Oba celky v jeseni skončili v dolnej časti tabuľky. Slabinou oboch mužstiev je streľba - premieňanie gólových šanci.

Oba celky začali zápas opatrne, no z vydarenej akcii v 4. minúte domáci najlepší strelec Humenčanov v jesennej časti Ferenc, dáva vedúci gól. Útoky sa striedajú na oboch stranách, no bez gólového efektu. V 20. minúte opäť Ferenc zvyšuje na 2:0. Niekoľkokrát pohrozili aj Sninčania. Darí sa Humenčanovi Ferencovi, ktorý v 33. minúte dáva svoj tretí gól a Humenčania vedú 3:0.

V druhom polčase od začiatku sú viac aktívni Sninčania a v 51. minúte Burik znižuje na 3:1. Hra je vyrovnaná, má svoje tempo. Obe mužstvá zahadzujú gólové šance, no 60 minúte Lopata znižuje na 3:2. Do konca zápasu sa už nič nezmenilo. Prípravný zápas ukázal nedostatky, ale aj plusy.

FK  HUMENNÉ:  Bocko, Boňko, Škobránková, Andrejco, Srok, Ragan, Jevič, Jancuško,  Macko, Ferenc, Zaťko - striedali Sykorský, Petro, Pencák. Tréner Martin Polák a Branislav Timuľák.

MFK Snina: Keleman, Lojka, Mitro, Kirňák, Suchý, Burik, Karľa, Maťoška, Rudžik, Lojan, Lopata - striedali Rigan, Špitalik, Riďoš. Tréner František Hanc, Jozef Maliňák.