Domov AKTUÁLNE > HOTline

MESTO MÁ KRUHÁČ NA ŠEVČENKOVEJ V DOČASNEJ STAROSTLIVOSTI

Neadoptovalo si ho, len sa o neho teraz staráNeadoptovalo si ho, len sa o neho teraz staráHUMENNÉ - Kruhový objazd na ceste II/559 na križovatke Ševčenkova – Hrnčiarska je najmladším v meste. Do prevádzky ho spustili koncom roku 2009. Popri ďalších 2 kruhových objazdoch, ktoré sú v meste, pôsobí tento na výpadovke do Medzilaboriec ako chudobný príbuzný.
Mesto Humenné si na kruhových objazdoch dáva záležať, každoročne v máji ich vysádza niekoľkými stovkami pestrofarebných kvetov, pod nadjazdom dokonca nainštalovali erby mesta. "Prečo je ten posledný ako od macochy?", pýta sa náš čitateľ Jozef.

Vyše 3200 kusov bielych a červených begónií a takmer 300 starčekov vysadili pracovníci TS mesta Humenné v máji tohto roku na kruhový objazd Družstevná, pod nadjazdom, kde len nedávno osadili znovuobnovene erby mesta, ktoré ešte v minulom roku padli za obeť neznámym vandalom. 4500 ks axametnice v žltej, oranžovej a striekanej farbe bolo v tomto roku určených na kruhový objazd pri zimnom štadióne. Z vyše 12 000 kvetov, ktoré TS vypestovali vo vlastných skleníkoch a vysadili v rozptyle mesta, sa na kruháč na Ševčenkovej neušiel žiaden. Rovnako tomu bolo aj po minulé roky.


Kruháč mestu nepatrí
"Kruhový objazd je v správe Správy a údržby ciest PSK. V roku 2009 sa SUC PSK, oblasť Humenné a zástupcovia mesta dohodli, že mesto zabezpečí údržbu kruhového objazdu, čo aj začalo realizovať. Vzhľad objazdu ako je teraz, už od tohto času zabezpečovalo mesto," povedal Ing. Ľubomír Galanda, riaditeľ oblasti Správa a údržba ciest PSK, oblasť Humenné.
Rozmysleli si to?
"Na kruhovom objazde pri Hrnčiarskej ulici bola umiestnená dekorácia z kameňov. V budúcom roku budú aj na tomto kruhovom objazde nasadené kvety a to podľa plánu výsadby," informoval nás Kamil Kobak z tlačového referátu MsÚ v Humennom. Prečo tomu tak nebolo už skôr, sme sa nedozvedeli. Na druhej strane, v takom stave ako je teraz aspoň nerozptyľuje vodičov a neodpútava ich pozornosť od šoférovania.MiMa
Foto : MiMa

Verzia pre tlač
11.08.2015Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (37%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (20%)
  • nie, nebudem riskovať (43%)